[MOC] Caterpillar 365c LME

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

[MOC] Caterpillar 365c LME

#1 Post autor: Robson »

Witam

Po dwóch miesiącach ciężkich zmagań, chciałbym dziś zaprezentować mój najnowszy model.
Jest to odzwierciedlenie koparki firmy Caterpillar model 365c LME w skali około 1:19.
Obrazek
Chciałem stworzyć coś co działa oraz wygląda. W pewnym stopniu się udało, choć nie mi to oceniać. Model posiada 8 siłowników połączonych sekcjami po 2 sztuki, do obsługi całego ramienia. W środku pracują 4 kompresory zasilające instalacje, napędza je jeden z silników PF medium. Następnie kolejny Pf medium jest odpowiedzialny za odkręcanie całej koparki poprzez przełożenie - ślimacznica -> zębatka 24 zablokowana na sztywno z obrotnicą.
Cała maszynę napędzają dwa silniki typu PF XL które bardzo dobrze sobie radzą - przełożenie 1:1. Cała koparka waży około 4kg z 2 battery boxami (jeden od silników napędzających , drugi od górnej części ) Koparka posiada także światła pozycyjne i robocze - 2 pary światełek PF. Ubolewam nad wystającym liftarmem z ramienia do którego jest podłączony siłownik (2sekcja), lecz bardzo ciężko było by zrobić podobny zakres pracy ramienia bez tego liftarma. Całe ramie jest sterowane przez pilot podłączony z tyłu poprzez kable pneumatyczne.
Obrazek
Koparkę umieszczam w dziale Model Team, ponieważ więcej w niej MT niż Technica.
Mam nadzieję, że choć troszkę się Wam spodoba mój model. Jest to moja pierwsza konstrukcja tego typu (inna niż ciężarówki), bardzo proszę o wyrozumiałość.
Zdjęcia będą tutaj : GALERIA
Linki wszystkich zdjęć podam za jakąś godzinkę. Przepraszam za jakość zdjęć ale wczoraj wieczorem mi się spaliła lampa do zdjęć, oprócz tego mam aparat który chyba nie jest przeznaczony do zdjęć. Filmik oczywiście będzie lecz za jakiś tydzień dopiero ponieważ kable pneumatyczne z firmy abcRc nie zostały wysłane, nagły brak w magazynie ...
Pozdrawiam i zapraszam do komentowania
Link1
Link2
Link3
Ostatnio zmieniony 2009-02-28, 13:36 przez Robson, łącznie zmieniany 3 razy.
Cb1100RR

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#2 Post autor: caro »

Kolejna koparka ?! Znowuuuu....


Oczywiście żartuje :D Jest świetna.
Łyżka nie jest gotowym elementem tylko własnoręcznie zrobiona, a to mi się bardzo podoba :) Czekam na film(kolejny :P :D) jak to wszystko działa. Porusza się płynnie ?
Powoli Astra GSI

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#3 Post autor: Jerac »

Na tyle ile widziałem na żywo u robsona to tak.
Ostatnio zmieniony 2009-02-28, 12:53 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Grand

#4 Post autor: Grand »

Mnóstwo jest tego typu koparek na BS, jak dla mnie nic specjalnego. Nie ma w sobie "tego czegoś". Poza tym za dużo naklejek. Rozumiem, że mamy wierzyć na słowo, że jest w pełni funkcjonalna? Gdzie film? No i ten dział... zrobiłeś jej atrapę silnika? Czy to po prostu obudowany model Technic? W takim razie do MT średnio pasuje, bliżej jej do Technic.

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#5 Post autor: caro »

Grand pisze:Poza tym za dużo naklejek
Za dużo naklejek ? Ja tu ich zbyt wiele nie widzę, a pozatym oryginał chyba tyle akurat ma.
Powoli Astra GSI

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#6 Post autor: Jerac »

Grand, mistrzu snotu, pokaż jak zrobić z klocków napis Caterpillar na ramieniu tak aby go nie osłabić i wyglądał tak jak oryginał. Napis na koparce jest absolutnie kluczowy i musi być.

Wyjaśnij mi NA PRIVA grzecznie:
-dlaczego nie umiesz czytać:
Filmik oczywiście będzie lecz za jakiś tydzień dopiero ponieważ kable pneumatyczne z firmy abcRc nie zostały wysłane, nagły brak w magazynie ...
-dlaczego uważasz że model MT musi posiadać atrapę silnika;
-pokaż chociaż 2 lepsze koparki tego typu na brickshelfie. Znaczy się, nie pokazuj mamutów wielkości T-rexa tylko właśnie tego typu pojazd.

Widzisz, Twój post podpada pod bezsensowną, niekonstruktywną krytykę i należy Ci się za niego ostrzeżenie, ale daję Ci szansę na wytłumaczenie się.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#7 Post autor: Robson »

Chyba będę zaznaczał że nie chce śmiesznych komentarzy Granda :) Jak taki dobry jesteś w budowaniu to pokaż coś "co będzie miało to coś" :/ Pozdrawiam
Ps Ja na BS nie widziałem żadnej takiej ! 365C LME
Cb1100RR

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#8 Post autor: Hezar »

Naprawdę bardzo fajna koparka!
Na podstawie tego, co udało mi się zobaczyć na zaledwie trzech zdjęciach, śmiało mogę stwierdzić, iż wizualnie konstrukcja jest rzeczywiście dopracowana i świetnie się prezentuje.
Nie jestem entuzjastą naklejek, więc w 100% zgadzam się z Grand-em w tej kwestii - bez tego niepotrzebnego dodatku również byłoby O.K., jednak nie chcę po raz kolejny zaczynać tematu, który później zapewne doprowadzi do niepotzrebnej wymiany zdań.
Naklejki są, i niech już tak zostanie.
Jeżeli chodzi o działanie, nie można na razie stwierdzić konkretów, dopóki nie pojawi się film, jednakże co do jednej kwestii pewność jest - mianowicie chodzi o zakres ruchu drugiej części ramienia.
Jak napisałeś, winny temu jest wystający liftarm, do którego podłączona jest druga sekcja siłowników.
Wydaje mi się, że dobrze byłoby przesunąć te siłowniki bliżej w stronę drugiej części ramienia i dopiero tam je zaczepić, starając się jednocześnie zachować odpowiedni zakres ruchu tej części. Myślę, że jest to do zrobienia.

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#9 Post autor: TT »

Koparka na najwyższym poziomie. Ciężko znaleźć coś dużo lepszego na necie czy nawet lepszego :)
Pokaż, jak działa. Jeśli będzie śmigała ładnie to przenieś to do działu technic.

Ostatnio powstało tyle koparek, że powinniście zorganizować jakieś zawody - kto więcej wykopie... :)

Robson1903 do GRAND pisze:pokaż coś "co będzie miało to coś" :/
Grand się odgrywa za to, że napisałeś, że kuter Zumbiego nie ma tego czegoś :)
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#10 Post autor: caro »

To jest Model team czyli naklejki pasują . Model musi jak najlepiej przypominać pierwowzór, prawda?
Powoli Astra GSI

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#11 Post autor: Misterzumbi »

Nic nie musi i nic nie jest konieczne.

Musi to Robson przestac budowac ciezarowki bo buduje tylko te ktore znam i lubie i kazda jest jako taka i za szybko zbudowana, a tu patrz, Robson zbudowac cos co wydaje sie nadzwyczaj przemyslane... Nieprawdopodobne.
Ostatnio zmieniony 2009-02-28, 16:24 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 2 razy.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#12 Post autor: Robson »

Misterzumbi pisze:Robson zbudowac cos co wydaje sie nadzwyczaj przemyslane... Nieprawdopodobne.
Fakt trzeba to gdzieś zapisać :)
O naklejki się nie będę spierał, ale moim zdaniem są potrzebne, dla nich przejechałem 50 km wczoraj od Łodzi do Zgierza żeby to wydrukować .
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#13 Post autor: Bricksley »

Robson1903 pisze:Całe ramie jest sterowane przez pilot podłączony z tyłu poprzez kable pneumatyczne.
Tu mnie rozczarowałeś. Kiedy pisałeś o jej budowie to spodziewałem się, że zastosujesz zawory sterowane silnikiem i wtedy będzie w pełni funkcjonalna, a tu zonk. O reszcie funkcjonalności wypowiem się jak zobaczę filmik.

Jesli zaś chodzi o wygląd, to z pokazanych zdjęć mi się bardzo podoba. Mam tylko kilka zastrzeżeń. Naklejka "POWER CAT" tuż obok drabinki wygląda na niedoklejoną, tak jakby odrobina powietrza była pod nią, no chyba, że tak tylko na zdjęciu wyszło.
Czy ten żółty klocek Obrazek nad gąsienicą pod kabiną nie powinien być obrócony tak jak ten wyżej? I jeszcze jedno, co do przewodów na pierwszej sekcji ramienia wchodzących do zabudowy. Widzę, że są połączone flexem i przeciśnietę przez liftarma. Jak dla mnie to właśnie liftarm nie pasuje (gdyby był czarny to by się tak nie rzucał). Ja bym go wywalił i zamiast niego dał bym dłuższe przewody, albo te obecnej długości maksymalnie bym naciagnął na flexa tak aby w ogóle nie było by go widać.

No to czekam na resztę fotek i filmik.
Pozdrawiam :)

STING

#14 Post autor: STING »

No no.... Bardzo udana i doskonale wykończona konstrukcja. Cierpliwie czekamy na film. Pełen profesjonalizm.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#15 Post autor: Robson »

Mogę tak na krótko zrobić filmik jak to pracuje ze z tyłu sobie podłącze jakoś co wy na to chcecie?
Cb1100RR

ODPOWIEDZ