[MOC] You gonna need a bigger boat

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

[MOC] You gonna need a bigger boat

#1 Post autor: Misterzumbi »

- Gotta get to work.
- How do we handle this? How do we handle this?
- Martin come with me, I need you!

Tak oto mozna skrocic najbardziej znane 5 sekund, najbardziej znanego filmu Spielberga. jak bylem gnojkiem to mama miala sweter z rekinem, ktos jej przyslal z kanady, pamietam ten ciemnoniebieski sweter do dzis. zawsze bylem ciekaw co znaczy slowo "Jaws", a mama zamiast tlumaczyc pokazala mi film. Od kiedy widzialem te dwie godziny Spielberga po dzien dzisiejszy nie kapalem sie w morzu i na pewno sie wiecej nie wykapie... Choc akurat teraz to z przyzwyczajenia, gdziebytam rekiny w Baltyku...
Obojetnie, w tym filmie sa dokladnie trzy pojazdy ktore sa pokazane wiecej niz jeden raz: Samochod Martina Broodyego, Lodz Bena Gardnera i kuter Quinta - Orca.
Nie pamietam kiedy poraz pierwszy chialem zbudowac ten statek. Wiem ze jak bylem maly budowalem go z klockow kilkanascie razy, ale nie mam ani zdjec, ani nie specjalnie pamietam jak i jakich elementow uzylem zeby go wybudowac...
ostatnim razem probowalem jakies poltora roku temu, jak pierwszy raz widzialem duzego rekina LEGO. Mialem dwa problemy, znalezc Orce na Necie to jak trafic szostke w Totolotka, dlatego musialem kupic film na DVD (W domu mialem tylko na Video), po drugie chialem zbudowac caly kadlub nie tylko do linii wodnej. Tu wlasnie zaczely sie wielkie schody, kadlub statku nie jest najlatwiejsza z mozliwych rzeczy ktore da sie zbudowac z LEGO. Juz w ogole nie jezeli ma to byc kadlub malego kutra, a nie pancernika z drugiej Wojny Swiatowej... Co wyszlo to kadlub statku ktory jest popaprany jak sie tylko da. SNOT Snota pogania, budowany na siedem-osiem-dziewiec itd. A zeby nie bylo za latwo to jeszcze wszystko chicalem pozatykac zeby nie bylo szpar itd. Z kadlubem meczylem sie ze dwa dni, reszta poszla dosc latwo, musialem zrezygnowac z kilku detali, nie ma drzwi do kajuty, bo byly by na dwie pltyki grube i ono by wyszlo za male, poniewaz dodalem tyle dupereli nie kluje w oczy. W kabinie mialem tylko miejsce na szesc, dlatego brakuje stolu i kilku dupereli, jest radiostacja ktora rozbija Quint pod koniec filmu, jest pare szufladek jedt lampa i kanapa... Brakuje tez klatki ktora powinna byc przymocowana z tylu po lewej stronie, mam, ale zlozona jest za duza, moglem zrobic fleksami, ale nie chcialem przeginac.
Brakuje jednej beczki z przodu, teoretycznie jest na nia miejsce, ale psuje profil statku. Olinowanie jest po czesci domniemane, znawcy pewnie mnie zabija, ale nienawidze jak linki wisza a nie sa napiete, dlatego gdzie nie moglem ich napiac uzylem gumek... Co jescze... Dwa nielegowe elementy sie klaniaja, nijak nie umialem zbudowac bocianiego gniazda, dlatego po prostu uzylem druta zeby wygiac flexy. Dalej nie wiem...

Zdjecia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chyba dosyc...

Komu malo to tutaj:

http://www.brickshelf.com/gallery/miste ... rca000.jpg

Od 000 do 055 chyba jest wiecej do ogladania...

Tutaj bedzie galeria:

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=370560

A ze nie ma porzadnych zdjec oryginalu, to albo se obejrzyjcie film, albo na youtube albo nie wiem...

Edyta mowi ze juz nie trzeba podmieniac linkow, galeria w magiczny sposob ukazale sie na BS...
Ostatnio zmieniony 2009-05-17, 19:18 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 4 razy.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Grand

#2 Post autor: Grand »

Rewelacja, fajnie wykonałeś te beczki czy boje... czy to co tam żółtego na dziobie jest. ;-)

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#3 Post autor: makorol »

Beznadziejnie. Normalnie 2 letnie dziecko buduje lepiej. Wstyd pokazywać na forum coś takiego.






PS. Jak zwykle nie mogę oderwać oczu od zdjęc. Piękna łajba.
Ostatnio zmieniony 2009-02-26, 20:57 przez makorol, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Makorol.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#4 Post autor: Robson »

Ładne Schludne, lecz nie powaliło z nóg. Nie powiem dopracowane ale nie ma tego czegoś co Twoje pracee mają że zbieram szczękę z podłogi.

Ale i tak super

Pozdrawiam

PS Czemu go w butelkę nie wsadziłeś :P
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#5 Post autor: Misterzumbi »

Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#6 Post autor: Misterzumbi »

Robson1903 pisze:ale nie ma tego czegoś co Twoje pracee mają że zbieram szczękę z podłogi.
Czego?

We flaszcze mam jescze troche gorzaly, szkoda wylac.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#7 Post autor: Robson »

Misterzumbi pisze:Czego?
Właśnie tego co mnie powala, ale i tak bardzo ładny model na wysokim poziomie ! :D
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#8 Post autor: Misterzumbi »

Ale co to jest co cie powala? Prosze sprecyzowac. Temat nie taki? Brakuje czegos? Kolor do niczego? (Przyznaje, zdjecia fuj, ale nima pogody w tym kraju, a kamera lapie czerwienie i brazy tylko jak jej sie chce, powoli po 10000 zdjec sie poddaje)... Nie zebym chial czy musial cie powalac na kolana, ale jestem po prostu ciekaw...
Ostatnio zmieniony 2009-02-26, 18:52 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#9 Post autor: Robson »

Może tak, wole Twoje konstrukcje samochodowe itp :P A nie jakieś kutry xD ^^
Cb1100RR

Awatar użytkownika
flauma
Posty: 57
Rejestracja: 2006-12-30, 20:36
Lokalizacja: Katowice

#10 Post autor: flauma »

Łódeczka fajna, chociaż nadziubdziałeś na niej że hoho! Strasznie małe ma śrube? czy śmigło od spodu do napędu z kierownicy zrobione.
Ogólnie dużo detali które cieszą oko.

Uwielbiam szczęki ! chociaż stare to jare...
"rączki do góry"

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#11 Post autor: Jerac »

Iiitam robcio bzdury gada. Niewiele dobrych łódek widziałem na brickshelfie, a ta jest naprawdę dobra. Najbardziej podoba mi się...
<przerwa na reklamę!>
blablaBLAblablablaBLA! kupuj nasze proszki do prania! Zaciągnij u nas kredyt! Dostań nową komórkę całkiem za darmo! asdasdasd!
<i po reklaaamie.>
..., no a poza tym to co więcej można dodać...

Co to za kabel z nawleczonymi kawałkami szarego flexa?

Swoją drogą, co do szarości, może szare tło byłoby lepsze? Albo błękitne? Białe trochę moim zdaniem nie pasuje, relingi z przodu się zlewają z tłem, a one przecież dośc istotnie wpływają na wygląd.

A, jedno mnie z lekka irytuje: multum zdjęć w temacie. Wystarczyłyby ino ze trzy, bo nawet mimo ładowania z tempa muszę chwilę zaczekać zanim przeglądarka się uspokoi i przestanie mi tekst odjeżdżać w dół...
Ostatnio zmieniony 2009-02-26, 19:32 przez Jerac, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#12 Post autor: Misterzumbi »

Nieznam slowa "nadziubdziales". To dobrze czy zle?

Jerac, szare tlo dobry pomysl, ino za pozno :D...

te szare costam na sznurku to niewiem, walaja sie takie styropianowe costam po pokladzie jak ogladasz film...
Ostatnio zmieniony 2009-02-26, 19:31 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
flauma
Posty: 57
Rejestracja: 2006-12-30, 20:36
Lokalizacja: Katowice

#13 Post autor: flauma »

Pozytywne , mój wykładowca często mówi nadziubdziane , nadziubdziane piątka !
"rączki do góry"

Grand

#14 Post autor: Grand »

Może mnie pamięć zawodzi ale czy kapitan kutra nie miał przypadkiem drewnianej nogi?

Chyba, że to nie ten film...

Zumbi co będzie następne? Titanic? :-P

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#15 Post autor: PatrykZ »

Nie uznaj tego za poufałość, ale rozumiem, że stoi już szwedzkim zwyczajem w oknie, lub jako marynistyka na stylowej komodzie? Ja z czymś tak pięknym nie czekałbym ani chwili...

ODPOWIEDZ