[MOC] RACING TRUCK

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#31 Post autor: Hezar »

TT, zasadniczo właściwie każdy pojazd wyścigowy w rzeczywistości jest oklejony z każdej strony, więc pomimo mojej niechęci do naklejek wszelkiej maści w konstrukcjach Lego, tutaj przymknę przysłowiowe oko ;)
Dobrze przynajmniej, że naklejki są oryginalne z Lego ;)
TT pisze:Wspomniałem cicho, że jest praktycznie gotowa
Jakoś mi musiało umknąć... Nieważne, najważniejszy jest efekt końcowy!
Jakieś zawody się szykują? Wiosna już tuż tuż...

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#32 Post autor: M_longer »

Hezar pisze:Jakieś zawody się szykują? Wiosna już tuż tuż...
O ile zawody trialowe można całkowicie zaimprowizować (sorry Panowie, taka prawda :P ), to z zawodami racing trucków jest nieco gorzej. W wypadku sterowania IR potrzeba zamkniętego pomieszczenia o dość dużej powierzchni.

Ale z drugiej strony, taką ciężarówkę może zrobić każdy, kto ma choćby koła 13x24, wieżę IR, dwa PF M, pilot, boxa i kilka zębatek.

[ Komentarz dodany przez: Pietruch_15: 2009-03-15, 00:59 ]
Prawda jest taka, że masz u mnie minus, jeszcze jeden i po modzie. :P

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#33 Post autor: Emilus »

Longer pisze:O ile zawody trialowe można całkowicie zaimprowizować (sorry Panowie, taka prawda :P ),
Przykro mi kolego, ale masz minus raz. Jeszcze dwa i po modzie ... :-)

Awatar użytkownika
Bartex0805
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-21, 16:24
Lokalizacja: Leszno
brickshelf: Bartex0805

 

#34 Post autor: Bartex0805 »

Genialne, wygra w każdym wyścigu przy dobrym opanowaniu kierownicy, wygląda super. Po drobnych poprawkach mógłby być sprzedawany jako normalny zestaw lego, a nie te nowe zestawy Racers zdalnie sterowne i bardzo drogie jak na ilość klocków. Gratulacje

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#35 Post autor: TT »

TT, zasadniczo właściwie każdy pojazd wyścigowy w rzeczywistości jest oklejony z każdej strony, więc pomimo mojej niechęci do naklejek wszelkiej maści w konstrukcjach Lego, tutaj przymknę przysłowiowe oko ;)
Dobrze przynajmniej, że naklejki są oryginalne z Lego ;)
Wiesz jak się cieszę, że Cię przekonałem. No Panowie trzeba umieć tak obkleić MOCa, żeby nawet Hezar był zadowolony ;)
M_longer pisze: O ile zawody trialowe można całkowicie zaimprowizować (sorry Panowie, taka prawda :P ), to z zawodami racing trucków jest nieco gorzej. W wypadku sterowania IR potrzeba zamkniętego pomieszczenia o dość dużej powierzchni.
Zgadzam się. Do trialu wystarcza 2 ciężarówki i but zawodnika... Do RT trzeba gładkiej powierzchni itp. Choć gdybyśmy się na jakimś parkingu podziemny spotkali to nie był to żaden problem myślę.
Ale z drugiej strony, taką ciężarówkę może zrobić każdy, kto ma choćby koła 13x24, wieżę IR, dwa PF M, pilot, boxa i kilka zębatek.
To z kolei duża zaleta. Wielu startujących = wiele zabawy. Choć myślę, że 4 ciężarówki jeżdżące na raz (4 kanały IR) to już by był szczyt marzeń i jaka frajda :)
Bartex0805 pisze:Genialne, wygra w każdym wyścigu przy dobrym opanowaniu kierownicy, wygląda super. Po drobnych poprawkach mógłby być sprzedawany jako normalny zestaw lego, a nie te nowe zestawy Racers zdalnie sterowne i bardzo drogie jak na ilość klocków. Gratulacje
Ten niestety też nie byłby tani :) Ilość elektroniki bardzo wywindowała by cenę. Poza tym nie jest zbudowany tak "higienicznie" jak zestawy LEGO i ciężko by to było dostosować.
Ostatnio zmieniony 2009-03-15, 08:07 przez TT, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Tomek

Fistach

#36 Post autor: Fistach »

TT pisze:To z kolei duża zaleta. Wielu startujących = wiele zabawy. Choć myślę, że 4 ciężarówki jeżdżące na raz (4 kanały IR) to już by był szczyt marzeń i jaka frajda :)
Nofajnie by było , nawet niekoniecznie ciężarówki tylko ciekawi mnie jak z częściami wtedy? Czy bardzo by się obijały?

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#37 Post autor: M_longer »

TT pisze:że 4 ciężarówki jeżdżące na raz (4 kanały IR) to już by był szczyt marzeń i jaka frajda :)
A jak wyglądałaby wtedy sprawa z zakłóceniami? Czy odbiorniki nie reagowałyby z opóźnieniem?

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#38 Post autor: Sariel »

Reagowałyby.

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#39 Post autor: TT »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ijDaOTdKEWg[/youtube]

Nie ma driftu tak jak chcieliście :)
Film niestety w kawałkach, bo strasznie miałem wyładowane baterie i silniki już stawały tak jak na starych batboxach.
Pozdrawiam,
Tomek

rh

#40 Post autor: rh »

TT pisze:Nie ma driftu tak jak chcieliście :)
No na to czekałem :) Jeździ ona genialnie. Mam wielką nadzieję, że ten Truck Racing wypali, bez obrazy dla trialowców, ale tu może być tyle samo, jak nie więcej zabawy - tam macie przeszkody, a tu będzie prędkość :)
Sama ciężarówka, co by nie mówić, jest śliczna :) I nic a nic nie brakuje mi tu jakiegoś zawieszenia - tramwaj jak tramwaj, ale za to jak szybki :)

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#41 Post autor: Robson »

Dzisiaj też sobie skleiłem całe podwozie od RT, niebawem pokaże. Powiem wam że zabawa przednia.
Cb1100RR

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#42 Post autor: makorol »

rh pisze:Mam wielką nadzieję, że ten Truck Racing wypali
Ja też, bo chyba zaczynam swoją ciężarówkę.
TT, zrobiłeś swietny model. Bardzo ładna kolorystyka no i te naklejki. Pobawiłbym się nią - fajnie driftuje :)
Pozdrawiam, Makorol.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#43 Post autor: M_longer »

makorol pisze:Ja też, bo chyba zaczynam swoją ciężarówkę.
A gdy wcześniej pojawiły się trzy sztuki to jakoś entuzjazm opadł :>

Ale ja też sobie taką zbuduję. Nawet kupiłem w tym celu dwa zestawy z tymi sprężynkami ;)

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#44 Post autor: Ramzes »

Jest co oglądać, zwlaszcza przy takiej prędkości. Może kiedyś jak czas pieniadze i klocki pozwolą też takiego sobie zbuduję:)
pozdrawiam
Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.

Athaal
Posty: 46
Rejestracja: 2009-01-15, 13:13
Lokalizacja: Toruń
brickshelf: Athaal

 

#45 Post autor: Athaal »

Super. ładne wykonanie i bardzo ładnie jeździ. Chyba najbardziej mi się drifty jednak podobają :)
Ogólnie bardzo bawialna! Gratki!

ODPOWIEDZ