[MOC] Ostatni bastion

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
kris kelvin

[MOC] Ostatni bastion

#1 Post autor: kris kelvin »

W końcu udało mi się dokończyć moje ostatnie dzieło. Już myślałem, że wzorem dwóch poprzednich trafi na żyletki, ale jakoś dobrnąłem do końca :).
Generalnie to raczej jestem zadowolony aczkolwiek tradycyjnie mogłoby być lepiej. Niestety jak buduję coś większego to trwa to za długo i pod koniec tracę zapał. Zdjęcia nie są może najlepsze, bo trochę duże mi to wyszło (96x80 kropek, największe co zbudowałem) i ciężko mi było to dobrze sfotografować, ale coś tam widać :D.
Opis chyba zbędny - jakieś postapokaliptyczne ruiny i resztki orków tłukące się ze space marinsami.
Początkowo robiłem to pod tego Battlewagona ale był za duży. Chciałem zrobić mniejszego, ale mi się odechciało.

RAZ

Obrazek

DWA

Obrazek

TRZY

Obrazek


GALERIA (jak opublikują). Zdjęć jest sporo więc można chyba wszystko dobrze obejrzeć mimo kobylastości.

Aha na Flickr już jest wszystko.
Ostatnio zmieniony 2009-03-19, 11:06 przez kris kelvin, łącznie zmieniany 2 razy.

rh

#2 Post autor: rh »

Wow. Podoba mi się, chociaż pierwsze skojarzenie miałem z Gears of War, a nie W40K.
Świetny pomysł, ciężka tematyka, jedyne co mnie razi to skoro pustych przestrzeni - jakoś tak wydaje mi się, że brakuje jakiejś takiej totalnej demolki na ulicach, ruiny to jedno, ale jakieś szczątki, wraki, kawałki betonu itp by się przydały. Ale tak ogólnie to świetne ;)
Ostatnio zmieniony 2009-03-19, 10:21 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#3 Post autor: V1 »

Dzień dobry!

Kris, powiem Ci, z czego oni strzelają. Z najskuteczniejszych na świecie dezintegratorów materii. Kawałek wiaduktu urwany, budynki porozwalane, ale cały gruz zniknął ! Chyba że do zdjęć wszystko ładnie posprzątali.
Zniknęły wszelkie pojazdy, fragmenty ścian, góry gruzu, sufy, porozwalanego drobnego sprzętu, wyposażenia domów, kałuże wody, oleju i innych ścieków.
Głównie przez to wszystko jest nienaturalnie sterylne.
Gdzie uliczka - tam uliczka, gdzie chodniczek - tam chodniczek. Żadna płytka nawet nie myśli żeby się wysunąć ze swojego miejsca. Na ulicę nie wypadł nawet jeden zabłąkany kamyczek.
Pojazdy! Jakiś spalony samochód, albo kiwający się na wiadukcie wagonik metra?
Wyposażenie miasta - słupy elektryczne, znaki drogowe, światła na skrzyżowaniu?

A jak ci wszyscy kolesie powłazili na swoje stanowiska? Bez drabin, schodów, lin?

Czarne rury pod podłogą są włożone byle jak. A już samo to jest miejscem, w którym można zrobić parę fajnych rzeczy. Np. pospinać grubą rurę, a obok niej cienką, zrobić imitację kałuży pod podłogą, ew. stojących w niej strzelców, a obok zwisające nad kałużą (iskrzące?) przewody elektryczne.

Szczerze mówiąc - przydałoby się, żebyś całą scenkę gruntownie zmodyfikował, bo wygląda słabo.

Aha - podoba mi się zewnętrzna strona jasnoszarego budynku :) Kojarzy mi się z art deco. (chyba?)
Ostatnio zmieniony 2009-03-19, 10:50 przez V1, łącznie zmieniany 2 razy.
\/1 ______________

kris kelvin

#4 Post autor: kris kelvin »

No myślałem, że wyraziłem się jasno :D
Cytuję więc sam siebie jeszcze raz:
"Generalnie to raczej jestem zadowolony aczkolwiek tradycyjnie mogłoby być lepiej. Niestety jak buduję coś większego to trwa to za długo i pod koniec tracę zapał."

Natychmiast po zrobieniu zdjęć połowę rozebrałem :)

A poważnie, no ja wiem, że tu jest mnóstwo braków, ale szczerze mówiąc nie chciało mi się już nic przy tym robić, a szkoda mi było tego nie sfotografować. Więc efekt jest jaki jest.
W końcu to ma być moje hobby (czytaj - sprawiać przyjemność), a nie być jakąś torturą.
A to mi sprawiło przyjemność więc cel został osiągnięty.
Na pewno w najbliższym czasie nie wezmę się za nic większego niż płyta 48x48. Tego jednego jestem absolutnie pewien :)

rh

#5 Post autor: rh »

Widzę, że to co ja napisałem w jednym zdaniu V1 pięknie rozwinął, pisząc dokładnie to, o czym ja myślałem ;) Ciekawe, świetny pomysł, ale właśnie brakuje tego całego 'postapoc' syfu :)
kris kelvin pisze:W końcu to ma być moje hobby (czytaj - sprawiać przyjemność), a nie być jakąś torturą.
Święte słowa ;)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#6 Post autor: Sariel »

rh pisze:
kris kelvin pisze:W końcu to ma być moje hobby (czytaj - sprawiać przyjemność), a nie być jakąś torturą.
Święte słowa ;)
Szkoda, że te same słowa nie przekonują Was, kiedy czasem w Technicu wystaje jakaś zębatka :P
Khem, a bardziej na temat - fajne klimaty, na pierwszy rzut oka - Fallout po sprzątaniu :)

kris kelvin

#7 Post autor: kris kelvin »

Sariel pisze:
rh pisze:
kris kelvin pisze:W końcu to ma być moje hobby (czytaj - sprawiać przyjemność), a nie być jakąś torturą.
Święte słowa ;)
Szkoda, że te same słowa nie przekonują Was, kiedy czasem w Technicu wystaje jakaś zębatka :P
Ja już się nie czapiam.
Powiem więcej. Ostatnio po tych próbach łączenia technicsa z Model Teamem zatęskniłem za starym dobrym brzydkim technicsem ;)

Polo15

#8 Post autor: Polo15 »

Pierwsze skojarzenie: Fallout. Jeszcze zanim powiększyłem zdjęcie. Natomiast po powiększeniu to co już powiedział V1: pustka. Nic więcej nie można dodać, jedynie sypnąć z pół kilo klocków. Natomiast z mojej strony powiem tylko, że szary budynek jest najlepszy, nie wygląda na "zbudowaną ruinę" tylko na zburzony budynek ;) Naprawdę trzyma klimat. Mimo, że to miał być W40K to i tak orkowie mi się jakoś tak z Supermutantami kojarzą :D

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#9 Post autor: martinbb »

Dokładnie, WoW! :D
Inspired by NavySEALs

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#10 Post autor: grevious27 »

Świetne. Moja szczęka znalazła się na podłodze :) Najbardziej podobają mi się gruzy szarego budynku i dwóch żołnierzy na dachu.
Why so serious?

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#11 Post autor: zgrredek »

Jak zobaczyłem małe zdjątko na pierwszej stronie to rzuciłem się, żeby zobaczyć resztę.
Pomysł na zrobienie ruin miałeś świetny, ale szkoda, że Cię to znudziło. Może jakbyś odstawił na jakiś czas i wrócił do tego z nowym zapałem byłoby lepiej. Już nawet rozsypanie wewnątrz budynków i na ulicach sporej ilości szarego drobiazgu dałoby lepszy efekt. Na zdjęciach np zburzonej Warszawy widać, że gruzu jest tyle, że ledwo można przejść środkiem ulicy. Szkoda, że wnętrza budynków nie mają wyposażenia; jakieś meble, wanna, obrazek na ścianie... Jak widzę ruiny to zawsze uderza mnie różny kolor ścian w różnych pokojach.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#12 Post autor: PatrykZ »

A ja na brak walającego się gruzu nie zwróciłem uwagi. Malownicze, złowieszcze ruiny przykuły moją uwagę tak, że nie zwróciłem uwagi na to o czym napisali poprzednicy. Mnie się podoba, w szczególności sypiąca się brązowa i szara kamienica. Skoro panuje słuszny trend na budowanie bez studów, z gładką powierzchnią, można stwierdzić, że nawierzchnie studowe, są po prostu brudne i pocharatane. Zwróciłem uwagę na fragment nawierzchni asfaltowej gdzie widać połacie gładkie - moim zdaniem nieuszkodzone i te dziobate - porozrywane, zaśmiecone. Moim kątem oka, tyle.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#13 Post autor: Qworg »

Bardzo podoba mi się kolejka, a właściwie to po czym jeździła. Moim pierwszym wrażeniem także był Fallout 3 (to pewnie połączenie architektury budynków i kolejki) dopiero gdy zobaczyłem ludziki skojarzenie przeszło na Warhammera. Praca świetna, ale widać że skończył ci się zapał (szkoda). Może następne większe MOCe potraktuj modułowo i umieszczaj je po kolei a na samym końcu zdjęcia całości razem?
kris kelvin pisze:W końcu to ma być moje hobby (czytaj - sprawiać przyjemność), a nie być jakąś torturą.
No niby masz rację.... ale na przyszłość (nie bądź egoistą i) potorturuj się trochę dla dobra większości :P.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Mrutek

#14 Post autor: Mrutek »

Świetne!
Naprawdę szkoda, że pan Henio Ork z panem Zdzisiem Orkiem uprzątnęli cały złom...
Po porządku jaki panuje na placu wnioskuję, że moja żona przeżyła kataklizm...

kris kelvin

#15 Post autor: kris kelvin »

zgrredek pisze:Pomysł na zrobienie ruin miałeś świetny, ale szkoda, że Cię to znudziło. Może jakbyś odstawił na jakiś czas i wrócił do tego z nowym zapałem byłoby lepiej.
No problem w tym, że to było już odstawione na jakiś czas :D

Co do tego szarego budynku/ruiny, że niby wygląda najlepiej to faktycznie to był prawie ukończony budynek i przerobiłem go na ruinę. Mi tam najbardziej podoba się brązowy, a ciemnoczerwony to już był robiony trochę na odwal się.

Dzięki za miłe słowa i słowa konstruktywnej krytyki.

I jeszcze do pana V1. Jakbyś mi czytał w myślach :). Plany były właśnie takie, jakaś rozlana woda, dyndające i iskrzące kable itp., itd.

Ogólnie to mam jakiś problem ostatnio w dokończeniu czegoś większego. Zaczyna się świetnie, a potem zapał gdzieś ulatuje. Najpierw był młyn na CCC (rozebrany po połowie budowania), potem ten szary budynek (w końcu skończył jako ruina) a teraz to. Ale było to już na tyle zaawansowane, że pomyślałem, że cyknę fotki i wstawię coś takiego bo mi szkoda było tego po prostu rozbierać.

ODPOWIEDZ