7634 Tractor

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

7634 Tractor

#1 Post autor: M_longer »

Obrazek
Recenzja 7634 Tractor

Dane techniczne
Seria: City/Farm
Rok produkcji: 2009
Liczba klocków: 74
Liczba figurek: 1
Naklejki: Są, jeden malutki arkusik
Spis części: Bricklink
Cena: MSRP: 13.00$, Polskie sklepy: 50 PLN, Allegro: ok. 36 PLN

Czasem trafiają się takie okazje, których nie wypada nie wykorzystać. Mając już jeden traktor (bez pudełka), kupiłem okazyjnie drugi za 20zł. Jako że był to MISB postanowiłem napisać recenzję i przybliżyć wam ten bardzo udany zestaw :)

Opakowanie i instrukcja
Pudełko w jakim otrzymujemy zestaw jest stosunkowo małe, wymiary to 19 x 14 x 6cm. Jest wykonane z cienkiego kartonu, a otwiera się standardowo, poprzez wciśnięcie perforacji na tylnej ściance. Na przedniej ściance widać prawie cały model traktora, oraz minifiga który trzyma w ręku czarną łopatę.
Obrazek
Na jednym z dłuższych boków widać wyżej wymienionego minifiga w skali 1:1 oraz jego kolejne zdjęcie, tym razem przedstawiające go w czasie poruszania się. Na jednym z krótszych boków znajduje się miniaturka zdjęcia z przedniej ścianki:
Obrazek
Bardzo podoba mi się zdjęcie znajdujące się na tylnej ściance po lewej stronie. Traktor jest pokazany pod takim kątem, że wygląda na wielki i mocarny ;) Zdjęcia po prawej stronie informują nas o tym że skrzynia ładunkowa może się przechylać.
Obrazek

Instrukcja jest przejrzysta, z obowiązkowym wstępem mówiącym o układaniu klocków na stole, a nie na dywanie:

Obrazek Obrazek

Ciekawostką na jaką natrafiłem podczas budowania jest użycie bara 4L w charakterze elementu rozpychającego piny podtrzymujące skrzynię ładunkową. Jak widać opór stawiany przez rozepchane piny jest wystarczający do podtrzymania traktora bez koła:

Obrazek Obrazek

Na ostatnich stronach znajdziemy spis części oraz trochę reklam:

Obrazek


Klocki

Obrazek

W tym zestawie znajdziemy kilka części, które są stosunkowo nowe i występują w kilku(nastu) zestawach, oraz kilka całkowicie nowych elementów:

Obrazek Bar 6L with stop ring, sztuk 1, kolor czarny

Obrazek Car Mudguard 6 x 1 1/2 x 1 with Arch, sztuk 2, kolor czerwony

Obrazek Plate 2 x 2 with Flattened Towball Socket and Axlehole, sztuk 1, kolor Light Bluish Gray. Bardzo interesujący element, zastępuje od niedawna stary typ zaczepu kulkowego.

Obrazek Slope Brick 18 2 x 1 x 2/3 Grille, sztuk 2, kolor Dark Bluish Gray. Fajna część, której nigdy za wiele ;)

Obrazek Wheel 30.4 x 14 with Pin Hole, Fake Bolts and Shallow Spokes, sztuk 2, kolor biały. Element dość popularny, ale tutaj występuje po raz pierwszy w kolorze białym.

Obrazek sztuk 2 + Obrazek sztuk 2, czyli:
Tire 43.2 x 14 Offset Tread
+ Wheel 30mm D. x 14mm w kolorze białym. Całkowicie nowe i wspaniale prezentujące sie koła. Troszkę szkoda że są białe, bo trudno będzie je wykorzystać w parze z szerszymi felgami tego typu, które w większości są szare i czarne. Pewną alternatywą jest zakup traktorka Technic 8260, posiada on dwie takie felgi w kolorze Light Bluish Gray.

Obrazek Windscreen 3 x 4 x 3, sztuk 2, kolor Trans-Black. Nowy typ szyb, nadający się idealnie do tworzenia prostych kabin do maszyn dla minfigów. Choć wydaje mi się że ludzie pokroju Jeraca znajdą też dla nich zastosowanie w innych konstrukcjach...

Modele
Model główny i jedyny to traktor. Bardzo zgrabny i miły dla oka. Wyposażono go w skrzynię ładunkową, która może być opuszczona i przechylana:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Kabinę zdejmuje się dość łatwo, ponieważ trzyma się tylko na czterech studach:

Obrazek Obrazek

Na zdjęciach wyżej widać kierowcę, przyjrzyjmy mu się bliżej:

Obrazek

Model wykorzystuje naklejki, choć są one malutkie i pełnią rolę detali. Do zestawu jest dołączony jeden, malutki arkusik. I teraz ciekawostka: Wiecie ile arkusików znalazłem wewnątrz mojego pudełka 7634?
Trzy sztuki. To już było zaskakujące, ale gdy zacząłem budować traktorek znalazłem pomiędzy stronami instrukcji kolejnych 5 naklejek. Tak, razem OSIEM:

Obrazek

Jako że miałem o 7 arkusików za dużo, Pan Kierowca postanowił sprzątnąć resztę ;)

Obrazek Obrazek Obrazek

Podsumowanie
Zestaw naprawdę wart zakupu, zarówno ze względu na części z których się składa, jak i ze względu na sam wygląd. Ten traktorek jest po prostu fajny ;)

Za
  • Części
  • Wygląd
  • Bawialność?
Przeciw
  • Kolor felg?
  • Bawialność?
Ostatnio zmieniony 2009-10-17, 07:58 przez M_longer, łącznie zmieniany 3 razy.

rh

#2 Post autor: rh »

M_longer pisze:Choć wydaje mi się że ludzie pokroju Jeraca znajdą też dla nich zastosowanie w innych konstrukcjach...
Dobrze powiedziane ;) Chociaż fakt, te szyby są świetne i znajdzie się dla nich cała masa zastosowań.
M_longer pisze:Kolor felg?
Dobrze, że dodałeś ten znak zapytania. Przede wszystkim jest to nowy kolor felg, który pewnie prędzej czy później się przyda, szczególnie, że w kolorze białym się one prezentują wyjątkowo ładnie.
M_longer pisze:Bawialność?
Po łóżku jeździ się nim świetnie :) Spokojnie można się nim pobawić, a i zapewne, nie uprzedzając faktów:P, można go na wiele sposobów zmodyfikować ;)

Sam miałem go przez parę dni i muszę przyznać, że jest to jeden z najbardziej uroczych zestawów, kij z tym, że trochę kosztuje (chociaż czekam aż pojawi się E'Leclercu w końcu), ale warto go mieć :)

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#3 Post autor: Ramzes »

Na pocztątku gratuluje udanego zakupu:) Dla mnie ten zestawik jest pozycja obowiązkową z farmy - jak tylko środków mi przybędzie to sobie go sprawie i postawie na półeczce
M_longer pisze:Przeciw
Kolor felg?
Bawialność?
Co w takim traktorku ma być bawialnego? jest przyczepka i jest super :P

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#4 Post autor: grevious27 »

Zestaw ciekawy, wart kupna. Bardzo podobają mi się te nowe szyby ( można by z nich zrobić przód kabiny dla mecha).
Ramzes pisze:Co w takim traktorku ma być bawialnego? jest przyczepka i jest super :P
Jest przyczepka, kółka się kręcą, a poza tym, które dziecko nie chcę traktora :D
Why so serious?

Fistach

#5 Post autor: Fistach »

Ramzes pisze:Na pocztątku gratuluje udanego zakupu:) Dla mnie ten zestawik jest pozycja obowiązkową z farmy - jak tylko środków mi przybędzie to sobie go sprawie i postawie na półeczce
M_longer pisze:Przeciw
Kolor felg?
Bawialność?
Co w takim traktorku ma być bawialnego? jest przyczepka i jest super :P
to ja cały czas myślałem że to o tym traktorze mówisz a to się okazało że Technicowego kupiłeś:D

Dzięki Longer za recenzję. Widzisz Rh jak się sprawnie powinno recenzować zestawy?:D Przepraszam, że Cię tak poganiam ale ten cabrio to nawet ja sobie chciałbym sprawić :)

Co do traktorka to faktycznie te koła w białym prezentują się niesamowicie - przynajmniej w porównaniu do czerwonego i niebieskiego. Farmer ma fajny tors chociaż ja osobiście aż tak nie potrzebuję dwustronnie malowanych torsów.

Jak rozumiem zaczep działa ze starymi elementami prawda?

Nie podoba mi się, że trzeba całą kabinę zdjąć żeby minifiga wsadzić ale sam jej wygląd na pewno in plus można zaliczyć.

Skrzynia ładunkowa na pewno dodaje bawialności. Nie wiem jak się ma rozpychanie pinów do ich trwałości ale przecież każdy ma ich na tyle (każdy kto kupił zestaw technica) że nie będzie płakał :)

A nie zostaje nic z zapasowych elementów? Czy zapomniałeś napisać?

gratuluje zakupu :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#6 Post autor: M_longer »

Fistach pisze:A nie zostaje nic z zapasowych elementów? Czy zapomniałeś napisać?
A, fakt. Elementy zapasowe to jeden serek Trans-Red, jeden round plate Dark Bluish Gray i jeden pin.
Fistach pisze:Jak rozumiem zaczep działa ze starymi elementami prawda?
Tak.
Fistach pisze:Widzisz Rh jak się sprawnie powinno recenzować zestawy?:D Przepraszam, że Cię tak poganiam ale ten cabrio to nawet ja sobie chciałbym sprawić :)
Problem polega na tym, że ten cabrio nadal u mnie. A ja mam zakaz otwierania go ;)

rh

#7 Post autor: rh »

Fistach pisze:Przepraszam, że Cię tak poganiam ale ten cabrio to nawet ja sobie chciałbym sprawić :)
M_longer pisze:Problem polega na tym, że ten cabrio nadal u mnie. A ja mam zakaz otwierania go ;)
Dokładnie tak :) Cabrio do mnie dotrze dopiero za parę dni :P ciężko recenzować i robić zdjęcia, czegoś czego się nie miało w ręce :P

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#8 Post autor: Scrat »

Ramzes pisze: Co w takim traktorku ma być bawialnego? jest przyczepka i jest super :P
A miałeś go w ręku, sam, schowany przed osobami, które mogły by Ciebie nakryć na zabawie? ;) (ja tak, znaczy się rh był obok, ale jemu to nie przeszkadza i wzajemnie*)

*...

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#9 Post autor: M_longer »

rh pisze:a i zapewne, nie uprzedzając faktów:P, można go na wiele sposobów zmodyfikować ;)
Można. Nawet na więcej niż kilka, może kiedyś...

http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=8793

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#10 Post autor: lugomina »

Sliczny bo czerwony ale cena mnie wkurza..

Gdyby za te sama cene byly tam 4 wielkie kola, 4 male oraz 4 owe piekne nadkola to bym kupila. A tak? 40 zl za 1 traktorek z jednym wsiokiem? Ech.. poczekam na megaprzecene, a forse wydam bez mrugniecia okiem na cabriolecik, gdy juz rzuca :)

Co do nalepek z klosami - pieknosci - mam nadzieje, ze pewnego dnia Lego dorobi do tematu farmy klosy - kazdy umieszczony na yellow bar 4x :)
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

ODPOWIEDZ