8260 Tractor

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

8260 Tractor

#1 Post autor: M_longer »

Obrazek
Recenzja 8260 Tractor

Dane techniczne
Seria: Technic
Rok produkcji: 2009
Liczba klocków: 104
Liczba figurek: 0
Spis części: Peeron, Bricklink (czeka na autoryzację, zrobiłem inventory kilka godzin temu ;) )
Cena: MSRP: 10.00 $, Polskie sklepy: od 33 do 50 PLN, Allegro: ok. 36 PLN

Opakowanie
Pudełko w jakim otrzymujemy zestaw ma wymiary prawie identyczne jak to z [url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=8789]7634[/url], prawie dlatego że jest płytsze. Jego wymiary to 19 x 14 x 4,5cm. Również jest wykonane z cienkiego kartonu i otwiera się standardowo, poprzez wciśnięcie perforacji na tylnej ściance.
Obrazek
Na przedniej ściance widzimy model główny, którym jest traktor z ładowaczem czołowym. Po lewej stronie widnieje informacja mówiąca że ten zestaw to '2w1'. Natomiast w prawym górnym rogu widać miniaturowe zdjęcie pokazujące funkcję modelu (aż jedną...)

Na jednym z dłuższych boków widnieje miniaturka zdjęcia traktorka i jego przednie koło w skali 1:1:
Obrazek

Tylna ścianka zawiera zdjęcie modelu alternatywnego którym jest motocykl. W prawym górnym rogu widać zdjęcie pokazujące że przednie koło może skręcać:

Obrazek

I zdjęcie porównujące wielkość pudełka z Impulsem (nie pytajcie po co mi ten MM, sam nie wiem...):

Obrazek

Klocki

Po wysypaniu zawartości pudełka naszym oczom ukazują się trzy instrukcje (o tym za chwilę), dwa woreczki i dwie opony luzem:

Obrazek Obrazek

Z ciekawszych części:

Nowe koła w kolorze Light Bluish Gray, unikalne dla tego zestawu, a do tej pory nie ma ich na BL (może to moje inventory pomoże...) Porównanie z kołami z 7634:

Obrazek Obrazek

Obrazek Dark Bluish Gray Hinge 1 x 3 Triangle with Two Pins, Locking 1 Finger, jedna sztuka. Zawias na którym zamocowana jest łyżka, czyli:

Obrazek Black Tractor Digger Bucket 9 Teeth 4 x 8 with Locking 2 Finger Hinge

W skład zestawu wchodzą też 4 liftarmy Lime. Nawiązanie do 8284?

Instrukcja
Postanowiłem poświęcić instrukcjom znajdującym się w tym zestawie osobny 'rozdział' recenzji. Gdy otworzyłem pudełko odniosłem początkowo wrażenie że znowu ktoś zapakował mi czegoś za dużo do pudełka. Dlaczego? Zestaw pozwala na budowę dwóch małych modeli, a trzymałem w ręku trzy książeczki. Wszystko jest spowodowane tym, że model główny buduje się z dwóch małych książeczek, a model alternatywny ma jedną, duża instrukcję. To jest dziwne...

Same instrukcje nie różnią się niczym od innych; na początek informacja o tym że buduje się na stole a nie na dywanie, spis części na końcu drugiej książeczki traktorka, reklamy, reklamy oraz oczywiście reklamy:

Obrazek

W każdym bądź razie, podczas budowania mając połowę traktora w ręce trzeba wziąć drugą instrukcję, bo pierwsza kończy się tym:

Obrazek


Modele
Modeł główny to traktor z ładowaczem czołowym:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Widoczny wyżej czerwony bush znajdujący się z tyłu traktorka jest połączony ze ślimakiem podnoszącym ramiona z łyżką. Zakres jej pracy jest dość duży:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Przód:

Obrazek

I teraz popatrzmy na ten zestaw nieco inaczej ;)

Porównanie z moim zmodyfikowanym 7634:

Obrazek Obrazek

Tak mógłby wyglądać 8260, gdyby Lego ograniczyło produkcję nowych kół tylko do koloru białego:

Obrazek

A tak 7634, gdyby koła zostały wyprodukowane tylko w kolorze szarym:

Obrazek

Części pozostałe po budowie traktorka:

Obrazek

Model alternatywny to motocykl.

Z niewielkiej liczby części projektantowi udało się zrobić całkiem przyjemny dla oka model:


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek

Jedyną 'funkcją' modelu jest skrętne przednie koło. Dobre i to :)

Obrazek Obrazek

Niestety, motocykl nie jest w stanie utrzymać pionu przy skręconym kole.

Po zbudowaniu modelu alternatywnego zostaje trochę części:

Obrazek


Podsumowanie
Zestaw warty uwagi. modele prezentują się całkiem nieźle, a i tych 100 części może się przydać.
Jednak nie kupiłbym tego zestawu po raz drugi. Warto mieć jedną kopię dla nowych szarych kół, ale w przypadku chęci posiadania ich większej ilości bardziej sensowny jest zakup na BL :)


Za
  • Koła
  • Przewaga części w pasującym do wszystkiego kolorze czarnym ;)
Przeciw
  • Cena
Ostatnio zmieniony 2009-10-17, 08:00 przez M_longer, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#2 Post autor: glaz_pimpur »

Po co Ci ta MM?:)
Sorki ale nie mogłem się powstrzymać.
Chyba jednak minibuldi fajniejszy...
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#3 Post autor: M_longer »

glaz_pimpur pisze:Po co Ci ta MM?:)
Sorki ale nie mogłem się powstrzymać.
Kupiona dla elementu którego w rzeczywistości nie ma... Jak znajdę na dysku zdjęcia to zrobię reckę...

rh

#4 Post autor: rh »

M_longer pisze:Zestaw pozwala na budowę dwóch małych modeli, a trzymałem w ręku trzy książeczki. Wszystko jest spowodowane tym, że model główny buduje się z dwóch małych książeczek, a model alternatywny ma jedną, duża instrukcję. To jest dziwne...
Tak samo ma minibuldek technicowy.
M_longer pisze:Tak mógłby wyglądać 8260, gdyby Lego ograniczyło produkcję nowych kół tylko do koloru białego:
M_longer pisze:A tak 7634, gdyby koła zostały wyprodukowane tylko w kolorze szarym:
O ile do 7634 LBG pasują nieźle, to w technicu już te białe rażą ;)

Sam zestawik mi się podoba, koła są genialne, ale ... no właśnie jest to ale, które się nazywa "cena". Jeden zestaw kupić - właściwie są to koła plus parę klocków. W takim wypadku chyba rzeczywiście lepiej poczekać aż się pojawią na BL i po prostu kupić je osobno.

PS: Popraw zakres cen w sklepach. Za 50 zł to chyba tylko poltop we wrocku je ma, a spokojnie da się kupić go od 32,50 zł :P

ODPOWIEDZ