SERIA Pirates

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#76 Post autor: GrublukTheGrim »

nori pisze:(...) w tym przypadku projektant odwalił straszną i niezrozumiałą fuszerkę! (...)
Pewnie jakiś nowy to robił, trzeba wybaczyć! ;-)

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#77 Post autor: tomey »

Tak się patrzę na nowe zestawy i nachodzi mnie pewna refleksja. Jak miałem kilka lat były serie: basic, pirates, castle, town, trains i space. I co roku dostawaliśmy zestawy w ramach poszczególnych tematów. A teraz? Rzucą kilka zestawów i seria umiera - i nie chodzi mi o jakieś dziwne serie, ale właśnie jak piratów, którzy wcześniej przez niemal dekadę pływali po klockowych wodach. I ciekawe czy teraz będzie się coś więcej działo, czy żołnierze dostaną własny statek, a piraci jakąś konkretną bazę?
Żeby nie było, że tylko marudzę nową serię mogę pochwalić zdecydowanie za kolory, klimat (a jednak!) i ogólny fun. Jednak wolałbym, żeby piraci walczyli z Hiszpanami:)
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#78 Post autor: martinb »

nori pisze:martinb, nie widzę tych oczków, gdzieś Ty to wypaczył?
Nazwy: Red Beard dla pierwszego zgodnie z nomenklaturą BrickSeta i BrickLinka, pozostałe - wg oficjalnych materiałów TLG - do najnowszego masz linka w opisie na blogu.
nori, kiedy patrzę na Twojego "Red Bearda" (czyli pierwszego z 1989 r.) to porównując go do każdego z moich dziesięciu Red Beardów widzę jedną zasadniczą różnicę: odległość pomiędzy prawym oczkiem, a zaślepką jest zdecydowanie mniejsza niż w przypadku moich egzemplarzy.

Ale, żeby nie było, że się czepiam! ;-) Przykładowo: wśród moich Red Beardów niektórzy z nich mają czerwoną brodę i włosy, a jeszcze inni - brązową. Dwa egzemplarze mają przesunięte brody z włosami w stosunku do oczek i buźki w lewą stronę. Widać już wtedy Lego czasami dawało d... z kontrolą jakości. :-)

Ale to i tak ma się nijak do tego jak potraktowano część nr 4844 w zestawie 6270, gdzie ząbki były przesunięte o jakieś 10 stopni w stosunku do kąta prostego.

Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 547
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#79 Post autor: Kalais »

Moje ReaBeardy też się różnią. Ten z zestawu http://rebrickable.com/sets/6251-1/pira ... tes-i-1989 ma tak samo jak u Noriego nadruki takie nieostre, szczególnie widoczne na torsie, jak by trochę rozmazane.

Natomiast z http://rebrickable.com/sets/6285-1/blac ... tes-i-1989 wygląda dużo lepiej jakościowo, lepsze kolory, wyraźniejsze nadruki.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#80 Post autor: Kirysowaty »

martinb pisze:Ale, żeby nie było, że się czepiam! ;-) Przykładowo: wśród moich Red Beardów niektórzy z nich mają czerwoną brodę i włosy, a jeszcze inni - brązową.
A to nie było tak, że czerwoną brodę miał właśnie Red Beard, a brązową Ironhook, czyli ten drugi kapitan, obecny m. in. na Renegade Runnerze?
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#81 Post autor: nori »

martinb pisze:kiedy patrzę na Twojego "Red Bearda" (czyli pierwszego z 1989 r.) to porównując go do każdego z moich dziesięciu Red Beardów widzę jedną zasadniczą różnicę: odległość pomiędzy prawym oczkiem, a zaślepką jest zdecydowanie mniejsza niż w przypadku moich egzemplarzy.

Ale, żeby nie było, że się czepiam! ;-) Przykładowo: wśród moich Red Beardów niektórzy z nich mają czerwoną brodę i włosy, a jeszcze inni - brązową.
Czepiaj się, czepiaj, bo to bardzo ciekawe spostrzeżenie i jak mam być szczery, ja nic takiego nie zauważyłem. Aż z ciekawości sprawdzę, odszukam więcej Kapitanów i porównam!
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#82 Post autor: Kocur »

Różnicę między Rogerem Redbeard'em i Ironhook'iem macie tutaj:

Brickipedia Captain Roger Redbeard
Brickipedia Captain Ironhook
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#83 Post autor: nori »

Pirates III: wszystkie minifigurki z regularnych zestawów -> więcej na p8s.

Obrazek

Obrazek
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#84 Post autor: Jellyeater »

Fajna gromadka. Aczkolwiek szkoda kupować statek dla tych ludzików. :( I fort też.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#85 Post autor: martinb »

@Jellyeater: service.lego.com i... masz minifigi bez statków i fortów. :-)

pablos_83
Posty: 23
Rejestracja: 2014-10-18, 12:23
Lokalizacja: Włocławek
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#86 Post autor: pablos_83 »

z tego lego service powyżej 200zł wysyłka jest za free jak normalnie w lego shop czy jak to wygląda?

edit: doczytałem 12zł
Ostatnio zmieniony 2015-04-05, 21:04 przez pablos_83, łącznie zmieniany 1 raz.

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#87 Post autor: GrublukTheGrim »

martinb pisze:@Jellyeater: service.lego.com i... masz minifigi bez statków i fortów. :-)
Że niby jak dokładnie?...

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#88 Post autor: Jellyeater »

Większość out of stock. Ciekawe czy dołożą, czy też może kapnęli się, że ludzie wolą kupić same ludziki. Szako wykupione.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Sabre
Posty: 30
Rejestracja: 2014-11-30, 19:22
Lokalizacja: Zegrze
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#89 Post autor: Sabre »

Kolejna przewaga nad starszymi seriami Pirates. Figurki poza - co zrozumiałe - szeregowymi żołnierzami nie powtarzają się.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#90 Post autor: Jellyeater »

Wąsata buzia pojawia się w piratach 3 razy. Buzia z blizną dwa razy.

a tak w ogóle patrzę po allegro i właściwie to nie widzę zestawów piratów. Dosłownie po kilka sztuk. Zastanawiam się na ile opłaca się czekać. Bo one wcale nie muszą tanieć przy takiej niskiej podaży.
Ostatnio zmieniony 2015-04-06, 09:48 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 1 raz.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

ODPOWIEDZ