[MOC] Hotel

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
kris kelvin

#31 Post autor: kris kelvin »

Eee. to miło z waszej strony, że wam się podoba, a mnie wprawia to w zażenowanie trochę. Bo jakoś bardzo dużo wysiłku w to nie włożyłem. Po prostu to jedna z tych kilku rzeczy jaką po prostu sobie siadłem i zbudowałem. Bez jakichś planów, wielkich poprawek itp. Tak jakoś samo wyszło.
Nie sądziłem, że ten słup zrobi taką furorę, nie męczyłbym się z resztą i zrobił sam słup :D
Nexus 7 pisze: Brak wagonikow Podziemnych Tramwajow jest po prostu skandaliczny! Stacja bardzo udana, ale rzeczywiscie strop troszke cienki ... No i moze jakis daszek nad wejsciem do stacji by sie przydal.
No fakt strop trochę cienki, ale jak robiłem tę stację, to już był budynek i albo bym musiał wszystko podnosić, albo stacja była by strasznie klaustrofobiczna.
Niestety nie mam ani torów, ani tych kółek kolejowych, a to co zbudowałem było jakieś paskudne.
bartek_mi pisze:no swietne
zgadzam sie, ze z pojazdow ciezarowka najlepsza.

swiatla ciut nie pasuja - nie chodzi nawet o to czy wtedy byly czy nie ale sa bardzo wspolczesne
no i choc jeden wagonik by zrobil prace kompletna

przywyczailes mnie do klimatow ciut "starszych" a tu niespodzianka :)
No ja akurat uważam, że ciężarówka jest najsłabsza.
Światła i mnie średnio pasują, mimo, że historycznie jak napisał zgredek by pasowały.
M_longer pisze: Kris, czemu nie masz konta również na MOCpages i/lub Flickrze?
Mam konto na Flickrze. Muszę tylko znaleźć hasło do tego konta :)
Zresztą starcza mi BL, a tam wrzucam tylko niejako rezerwowo.
A już MOCpages to byłoby jak na mnie trochę za dużo.

Jeszcze raz dzięki wszystkim za komentarze.

rh

#32 Post autor: rh »

kris kelvin pisze:Eee. to miło z waszej strony, że wam się podoba, a mnie wprawia to w zażenowanie trochę. Bo jakoś bardzo dużo wysiłku w to nie włożyłem. Po prostu to jedna z tych kilku rzeczy jaką po prostu sobie siadłem i zbudowałem. Bez jakichś planów, wielkich poprawek itp. Tak jakoś samo wyszło.
I może właśnie o to chodzi ? :) co by tak po prostu siąść, zbudować .. i powstanie dzieło z przyjemności, a nie kombinacji czy ambicji :)

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#33 Post autor: stpman »

Cóż mogę dodać. Budynek sam w sobie bardzo bardzo ładny, odpowiada mi zwłaszcza kolorystyka (lubię budynki z czerwonej cegły:). Jednak w całym tym MOCu najbardziej zaciekawiło mnie umieszczenie tegoż hotelu;] Myślałem, myślałem i jakoś nie potrafię sobie wyobrazić w jakiej sytuacji taki obiekt mógłby egzystować w rzeczywistości. Już wyobrażam sobie jak trzęsły by się ściany tego hotelu gdyby zaraz obok piwnicy(parteru?) przejeżdżały pociągi:P Ale z racji tego, że to tylko Lego, a sam projekt jest bardzo ciekawy to już się nie czepiam jego realności. Szkoda tylko, że w tunelu metra nie położyłeś szyn kolejowych, myślę, że wzbogaciło by to pracę.
Samochodziki bardzo sympatyczne, ładnie komponują się z budynkiem i tworzą miły klimat lat 20-30;]
Ride Your Way!

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#34 Post autor: Scrat »

Kris, to jest rewelacyjne. Kocham te klimaty. Świetne samochody (można marudzić, że tylko jeden ma zwężającą się maskę, ale kogo to do diabła obchodzi? Zresztą takie samochody są niewdzięczne w tej skali). Hotel jest świetny, bardzo stylowy (reddishbrown i dkred świetnie wyglądają razem). Czego mogę się przyczepić? Ściana przy schodach, jakaś naklejka w charakterze plakatu może? Jeszcze latarni się przyczepię, obniżyłbym o bricka tą część, która jest 2x2, a zamiast round bricków 1x1 użyłbym tego. W sumie to tylko takie czepialstwo, bo ta praca jest genialna. Ale jakiś tramwaj czy pociąg by się przydał ;D

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#35 Post autor: lugomina »

Ither pisze:mnie to jedynie nie pasi, że znowu 'tort czekoladowo-wiśniowy' jakby to lugomina ujęła, ale poza tym - majstersztyk.
He he to samo chcialam znow dopisac :)
Budynek bardzo ladny, jak zreszta inne modularstwa wzorowane na CC, GG itd.
Ale dlaczego od dolu taki.. brazowy a od gory taki.. czerwony?
Poprzedni tort, czyli czekoladowy bank byl klasa sama dla siebie, juz nie mowiac o cudownym, Warhammerburgu w gustownym kolorze zastygnietej krwi :))))

Ale w tym hotelu bardzo mi brakuje jakichkolwiek akcentow w innych kolorach. Ten braz jest tak jednolity az.. monotonny? No pare gzymsikow, jakies stiuki bezowe, szare czy biale a zaraz by ozywilo budynek jeszcze bardziej. Moze ewentualnie dodanie czerwieni na dole i brazu na gorze?

Poza tym bardzo mi sie podoba caloksztalt i klimat.
Brakuje tylko galopujacej strazy pozarnej zgredka - hej chlopaki, polaczcie Wasze sily i Moce :)
Tez jestem fanka slupa ogloszeniowego, jak pieknie sie afiszuje! I nawet plakat ma w stylu Art Noveau!
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

kris kelvin

#36 Post autor: kris kelvin »

Trochę późno, ale należą się odpowiedzi.
stpman pisze: Myślałem, myślałem i jakoś nie potrafię sobie wyobrazić w jakiej sytuacji taki obiekt mógłby egzystować w rzeczywistości. Już wyobrażam sobie jak trzęsły by się ściany tego hotelu gdyby zaraz obok piwnicy(parteru?) przejeżdżały pociągi:P Ale z racji tego, że to tylko Lego, a sam projekt jest bardzo ciekawy to już się nie czepiam jego realności. Szkoda tylko, że w tunelu metra nie położyłeś szyn kolejowych, myślę, że wzbogaciło by to pracę.
Torów nie mam, a fleksy mam tak powykrzywiane, że wyglądały jak po bombardowaniu :)
Scrat pisze: Czego mogę się przyczepić? Ściana przy schodach, jakaś naklejka w charakterze plakatu może? Jeszcze latarni się przyczepię, obniżyłbym o bricka tą część, która jest 2x2, a zamiast round bricków 1x1 użyłbym tego. W sumie to tylko takie czepialstwo, bo ta praca jest genialna. Ale jakiś tramwaj czy pociąg by się przydał ;D
To nie czepialstwo. Dokładnie tak miało być. Tylko potem zapomniałem na tej ścianie przyczepić jakiegoś plakatu, a tych podłużnych okrągłych starczyło mi tylko na te słupki na dole i na latarnie już nie.
lugomina pisze:
Ither pisze:mnie to jedynie nie pasi, że znowu 'tort czekoladowo-wiśniowy' jakby to lugomina ujęła, ale poza tym - majstersztyk.
He he to samo chcialam znow dopisac :)
Budynek bardzo ladny, jak zreszta inne modularstwa wzorowane na CC, GG itd.
Ale dlaczego od dolu taki.. brazowy a od gory taki.. czerwony?
Dlaczego taki? Ha odpowiedź jest bardzo prosta i przewidywalna. Bo taki mi się podobał :D

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#37 Post autor: M_longer »

kris kelvin pisze:Torów nie mam, a fleksy mam tak powykrzywiane, że wyglądały jak po bombardowaniu :)
A masz takie coś?
Obrazek
Położyć to bokiem razem z brickami robiącymi za podłoże i byłoby fajnie ;)

ODPOWIEDZ