[MOC] Go-kart

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

[MOC] Go-kart

#1 Post autor: M_longer »

Obrazek

W sumie to gokart nie miał się pojawić nigdzie indziej poza YouTubem, ponieważ zbudowałem go do testowania nowego pilota PF z regulacją prędkości i miał zagrać główną role w filmiku ;)

Ale Jerac stwierdził że warto go troszkę dopracować i pokazać też na LP. Więc jest ;)

W założeniu miał być lekkim pojazdem (waży 900g, czy to dużo czy mało, sami oceńcie). Miał być też w miarę szybki, ponieważ chciałem sprawdzić jak nowy pilot będzie sprawdzał się przy rozpędzaniu w miarę lekkiego pojazdu.
Napędza go jeden PF XL umieszczony nad tylną osią, z przełożeniem 3:1. Do skrętu użyłem PF M wraz ze 'sprężynką' (nie podoba mi się ten sposób, ale innego wyjścia nie miałem)
Stary pilot kasuje komendy nowego, więc musiałem użyć dwóch wież IR; jednej dla skrętu i jednej dla napędu, obie ustawione na różne kanały. Muszę powiedzieć że pilot zdał śpiewająco testy dotyczące rozpędzania i hamowania gokarta. Szkoda że nie nadaje się do skręcania kołami... Ale nie można mieć wszystkiego, prawda? ;)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A jeździ to wszystko tak:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IWtdYwbl9oA[/youtube]

Awatar użytkownika
Mistrz Podziemi
Posty: 89
Rejestracja: 2009-03-27, 13:58
Lokalizacja: Częstochowa

#2 Post autor: Mistrz Podziemi »

Estetyczny i dobrze działający - cóż chcieć więcej.
Nieźle prezentuje możliwości nowego pilota, jeszcze bardziej zachęcając do jego kupna.

Go-kart to jeden z niewielu pojazdów z XLem, któremu wybaczam brak szczątkowego choćby zawieszenia. Wszak oryginał go generalnie nie ma.

Btw, czy go-karty nie mają przeniesienia napędu raczej za pomocą łańcucha? Choć ja bym go tam również nie wstawił...
"Osłony na 30%!" - krzyczy technik.
"Przekieruj moc z wentylatorów w klozecie." - odpowiada dowódca.

STING

#3 Post autor: STING »

Model ciekawy. Ale mam pytanie o element przed silnikiem medium (ten biały). Rozumiem że część posiada w sobie sprzęgło tak? Z jakiego to modelu?

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#4 Post autor: M_longer »

Mistrz Podziemi pisze:czy go-karty nie mają przeniesienia napędu raczej za pomocą łańcucha? Choć ja bym go tam również nie wstawił...
Mają. Ale raz: Teraz jest bardziej wytrzymale, dwa; przełożenie to z24 > z8, a z8 nie zazębia się zbyt dobrze z łańcuchem.
STING pisze:Rozumiem że część posiada w sobie sprzęgło tak? Z jakiego to modelu?
To nie sprzęgło. To 'sprężynka' z zestawów hokejowych:
http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=8206

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#5 Post autor: Sariel »

Podoba mi się. Niewątpliwie wygląda bardzo gokartowo, kolor oczywiście jedyny jakiego można się było po Tobie spodziewać :P ale szczególnie fajne jest ułożenie odsłoniętego PF XLa tak, że przypomina jakiś element silnika spalinowego.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#6 Post autor: M_longer »

Sariel pisze:kolor oczywiście jedyny jakiego można się było po Tobie spodziewać :P
Żółte skosy siedzą zablokowane w skidderze, którego coś nie mogę skończyć :P
Sariel pisze:ale szczególnie fajne jest ułożenie odsłoniętego PF XLa tak, że przypomina jakiś element silnika spalinowego.
Pierwotnie gokart był napędzany przez PF M (za pośrednictwem łańcucha, jak oryginał) i dodatkowo miał atrapę V2 napędzana od osi tylnej:

Obrazek

Niestety, M bez przełożenia średnio sobie radził z rozpędzaniem pojazdu. Ale w sumie testowałem to tylko na starym pilocie. Hmm...

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#7 Post autor: Ramzes »

Ładne to i proste i jeździ na prawdę szybko. Maksymalna prędkość na nowym pilocie to max. prędkość na starym?. Aaa i jeszcze jedno, mogłeś chociaż raz nie wciskać tego czerwonego przycisku kiedy auto było przed ściana:P
pozdrawiam
Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#8 Post autor: M_longer »

Ramzes pisze:Maksymalna prędkość na nowym pilocie to max. prędkość na starym?
Tak.
Ramzes pisze:mogłeś chociaż raz nie wciskać tego czerwonego przycisku kiedy auto było przed ściana:P
Nie?

;)

kris kelvin

#9 Post autor: kris kelvin »

Hmmm. Dziwne, ale podoba mi się.
Dziwne...

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#10 Post autor: M_longer »

kris kelvin pisze:Hmmm. Dziwne, ale podoba mi się.
Dziwne...
To oznacza że jest w Tobie też cząstka Technicowca. Daj jej dojść do głosu podczas budowania ;)

mucia

#11 Post autor: mucia »

Longer masz wypaśną podłogę :)

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#12 Post autor: Jerac »

Miałem nie marudzić skoro już na GG wszystko co mogłem wypunktowałem. Ale... muszę wszem wobec oświadczyć: podoba mi się.

I jak mi jeszcze raz zaczniesz gadać głupoty typu "ee to za kiepskie żeby wrzucić na LP" to zacznę być złośliwy, bo daleko temu do bycia kiepskim.

W sumie mało brakowało a bym zbudował go dla siebie, czego zwykle nie robię, ale wpadłem na nieco inny pomysł odnośnie wykorzystania PFów... :>

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#13 Post autor: Pietruch »

Jerac pisze:I jak mi jeszcze raz zaczniesz gadać głupoty typu "ee to za kiepskie żeby wrzucić na LP" to zacznę być złośliwy, bo daleko temu do bycia kiepskim.
Longer, naprawdę tak uważałeś? Nie no, jak mogłeś tak w ogóle pomyśleć. Przecież ten Go-kart jest świetny, jeździ bardzo fajnie, do tego super wygląda. Czego chcieć więcej?
Teraz to mnie zaskoczyłeś.
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#14 Post autor: M_longer »

Pietruch pisze:Longer, naprawdę tak uważałeś?
Wiesz, myślę że gdy model jest składany na szybko to rzadko jest dobry... Ale skoro dowiedziałem się że warto pokazać to pokazałem ;)

ODPOWIEDZ