[MOC] Jelcz P662D.34 Trial Truck

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
ManiekManiak
Posty: 814
Rejestracja: 2008-09-07, 21:00
Lokalizacja: Ostrołęka
brickshelf: ManiekManiak

 

[MOC] Jelcz P662D.34 Trial Truck

#1 Post autor: ManiekManiak »

Witam!
Oficjalnie chcę zaprezentować Jelcza P662D.34, ciężarówkę trialową, owoc prac ostatniego miesiąca. Przedni most po drobnych poprawkach zaadoptowany z poprzedniej konstrukcji - Jelcza 442. Mosty tylne zasilane jednym silnikiem umieszczonym pionowo między nimi. Posiada pełne zawieszenie wszystkich osi, światła, pneumatycznie podnoszoną kabinę i podobno nieźle jeździ w terenie:)

Obrazek

Dane techniczne:

Skala 1:12.5
Długość - 84st
Szerokość - 25st nadwozie, 27st koła
Wysokość - 31.5st, z kominami 34st
Rozstaw osi 1-2 - 38st
Rozstaw osi 2-3 - 14st
Napęd: 2xXL, redukcja 1:9
Skręt: PF Medium z redukcją 1:5
Atrapa silnika: PF Medium
Waga: 4.6kg
Zasilanie: 3 BB (#1 - napęd przód, #2 - napęd tył i skręt, #3 - światła i atrapa silnika)

Tu będzie galeria.

Deeplinki:
http://www.brickshelf.com/gallery/Manie ... moc_01.jpg do 16

Maszyna zaliczyła udane zawody, które ukończyła na 3 miejscu. Problemem z jakim się zmagała to stabilność na przechyły boczne, a może kiepski operator aparatury sterującej? :P

Jak jeździ można zobaczyć w relacjach z zawodów GPM - wyścig 2.

Tak potrafi wyginać się w terenie (foto by glock45):

Obrazek

I "balastu" się nie boi (foto by glock45):

Obrazek
Obrazek

Cóż więcej można powiedzieć? Truck Trial to świetna zabawa, polecam każdemu!

STING

#2 Post autor: STING »

No no uważaj Maniek bo i mnie zarazisz:P

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#3 Post autor: Emilus »

Maszyna bardzo fajna...

Duża, masywna i w rzeczywistości wygląda o wiele lepiej niż na zdjęciach.
Maniek, teraz buduj coś nowatorskiego w swoim stylu. Jelcz dał Ci doświadczenie, ale nie jest to konstrukcja unikatowa, wiesz o czym mówię... :-)

PS. Emilio wie o czym mówi, w końcu od 15 lat naprawia pralki a ja od 15 lat buduję trialówki - S. Zając

Awatar użytkownika
ManiekManiak
Posty: 814
Rejestracja: 2008-09-07, 21:00
Lokalizacja: Ostrołęka
brickshelf: ManiekManiak

 

#4 Post autor: ManiekManiak »

Emilus pisze: Maniek, teraz buduj coś nowatorskiego w swoim stylu.
Jak tylko czas pozwoli. Polubiłem jakoś tego jelcza, na razie nie pójdzie na żyletki. Może poprawię jeszcze przedni most, obniżę środek ciężkości i pojadę w kolejnych zawodach. A nowe powoli bez ciśnienia będzie się tworzyć:)

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#5 Post autor: TT »

ManiekManiak pisze:Emilus napisał/a:

Maniek, teraz buduj coś nowatorskiego w swoim stylu.

Jak tylko czas pozwoli. Polubiłem jakoś tego jelcza, na razie nie pójdzie na żyletki. Może poprawię jeszcze przedni most, obniżę środek ciężkości i pojadę w kolejnych zawodach. A nowe powoli bez ciśnienia będzie się tworzyć:)
Bardzo dobrze. Emil powinieneś wziąć przykład z Mańka. Zrobić trialówkę, a potem ja dopracowywać, a nie zrobić w miesiąc-zburzyć-znowu zrobić itd. :)

Maniek jelonek wygląda teraz bardzo bardzo dobrze. Z tego co widzę i słyszę to jeździ bardzo dobrze. Co sam widzę po szczegółowych wynikach.
Generalnie bardzo solidny zawodnik. Ma sprawdzone rozwiązania, odpowiednio dociążony i dobrze zrobiony. Nic tylko nim teraz jeździć i cieszyć się z bardzo dobrych wyników.

brawo


ps. Maniek jakby nie było krokodyla oraz, a właściwie w szczególności 1 etap by nie nawalił to byś prawdopodobnie wygrał. Dobra robota.
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#6 Post autor: Pietruch »

Maniek, bardzo fajna maszynka, oczywiście w rzeczywistości wygląda jeszcze lepiej. Jeździ jak marzenie, nic nie strzela, wszystko się kupy trzyma. :) Świetna konstrukcja.
Ten widok jest najlepszy: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=3888108
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#7 Post autor: OmenGda »

BBBardzo mi się podoba, będę wdzięczny za jakieś bliższe foteczki zawieszenia :)
Może jakiś filmik?
Pozdrawiam
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
V3speer
Posty: 66
Rejestracja: 2008-02-25, 12:42
Lokalizacja: Dobre Miasto

#8 Post autor: V3speer »

Te ostatnie zdjęcia.. Brrr...
Uważaj, bo możesz miec niedługo malutką ciężarówkę na utrzymaniu.

Awatar użytkownika
ManiekManiak
Posty: 814
Rejestracja: 2008-09-07, 21:00
Lokalizacja: Ostrołęka
brickshelf: ManiekManiak

 

#9 Post autor: ManiekManiak »

TT, żeby wygrać musiałbym na pierwszym etapie być drugi, łatwy nie był, wszystkiemu winny brak treningu i małe doświadczenie w ujeżdżaniu trialowych bryczek.

Pietruch, bardzo podobne zdjęcie MANa KATa pokazał mięsny, podobało mi się, więc i ja spłodziłem.

OmenGda, z filmem to problem, bo nie mam operatora, ale może coś w weekend się uda nakręcić. Na życzenie fotki zawieszenia:

Obrazek

Pliki od 01 do 08.

GALERIA po opublikowaniu.

V3speer, żebyś wiedział, że taki jest plan, myślę o jakimś zwinnym 4x4. Szukam pomysłu, oglądam, kombinuję, może coś się urodzi:)

PS. Na foto widać w jakich kapciach będzie jeździło "nowe".

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#10 Post autor: OmenGda »

dzięki za foty. świetne... pogratulować konstrukcji... a ja mam straszny problem z przeniesieniem napędu :(
mam chorobowe akurat, więc staram się zmęczyć tralówkę jakąś...
połamałem już 4 zębatki :(
kapcie - 24x43 ?
Ostatnio zmieniony 2009-05-26, 14:35 przez OmenGda, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
ManiekManiak
Posty: 814
Rejestracja: 2008-09-07, 21:00
Lokalizacja: Ostrołęka
brickshelf: ManiekManiak

 

#11 Post autor: ManiekManiak »

Tak, w następnym będą 24x43. A jakie połamałeś? Pewnie starego typu z24. Wstaw nowe i będzie dobrze.

Działaj, działaj, jak czasu nie brakuje to wszystko da się zrobić :)
Ja też miałem parę orzechów przy budowie tego jelcza, ale kilka wieczoronocy i wyszło całkiem nieźle.

ODPOWIEDZ