[MOC] Bitwa o Stalingrad

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#16 Post autor: Ciamek »

pit pisze:Ależ to są porozwalane cegły a nie farba :).
: o)
pit pisze:Prawda jest taka, że o wiele trudniej jest zbudować coś zniszczonego niż nowego.
O tak!
pit pisze:crises napisał/a:
Czy psy pełniły rolę "kamikadze"? Straszne.
Tak jakby.
Wykorzystywanie zwierząt powinno być zakazane : o(
Rozumiem mordować ludzi... ale zwierzątka?

Wolano pewnie poświęcić psa niż patrzeć jak czołg eliminuje kolejną drużynę kolegów...
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#17 Post autor: zgrredek »

Myślę, że czerwień byłaby bardziej strawna, gdybyś poprzetykał ją klockami pomarańczowymi,, brązowymi i ciemnoczerwonymi. Właściwie już same brązowe płytki tu i tam poprawiły by efekt.

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#18 Post autor: Ither »

pit pisze:Śnieg był dopiero w listopadzie, a walki w Stalingradzie rozpoczęły się już w lipcu/sierpniu.
Musze zaprotestować. Cała bitwa o Stalingrad zaczęła się w lipcu, to prawda, ale miejscem rozpoczęcia kampanii są niegdysiejsze Kresy Wschodnie. Walki w samym Stalingradzie, tego jestem pewien, zaczęły się się pod koniec sierpnia (23?), a wszystko było prowadzone w ramach akcji Barbadossa czyli marszu na Wschód.

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#19 Post autor: pit »

Ciamek pisze:Wykorzystywanie zwierząt powinno być zakazane : o(
Rozumiem mordować ludzi... ale zwierzątka?
Potem je zjadali...
zgrredek pisze:Myślę, że czerwień byłaby bardziej strawna, gdybyś poprzetykał ją klockami pomarańczowymi,, brązowymi i ciemnoczerwonymi. Właściwie już same brązowe płytki tu i tam poprawiły by efekt.
Gdzieniegdzie poutykałem klocki w kolorach, o których wspominasz (oprócz pomarańczowego), jednak więcej nie mam.
Ither pisze:Musze zaprotestować. Cała bitwa o Stalingrad zaczęła się w lipcu, to prawda, ale miejscem rozpoczęcia kampanii są niegdysiejsze Kresy Wschodnie. Walki w samym Stalingradzie, tego jestem pewien, zaczęły się się pod koniec sierpnia (23?), a wszystko było prowadzone w ramach akcji Barbadossa czyli marszu na Wschód.
Nie bardzo wiem przeciwko czemu protestujesz :)
Operacja Barbarossa dotyczyła ataku na Związek Radziecki, natomiast bitwa o Stalingrad, jeśli już, była częścią operacji mającej na celu zajęcie pól naftowych na południowym wschodzie. Hitler ze względów ideologicznych chciał zniszczyć Stalngrad, ale niestety przeliczył się. To był początek końca.
Ostatnio zmieniony 2009-05-30, 15:50 przez pit, łącznie zmieniany 1 raz.

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#20 Post autor: Ither »

Protestuję przeciwko stwierdzeniu, że walki W Stalingradzie zaczęły się w lipcu / sierpniu. :P Cała operacja mająca na celu jego zdobycie, owszem zaczęła się w lipcu, ale w samym mieście walki rozpoczęły się dopiero pod koniec sierpnia. Drobna nieścisłość, której moje historyczne zacięcie nie może przepuścić mimochodem. ;)

Co do samej operacji zajęcia złóż ropy poprzez podbicie Stalingradu - masz oczywiście rację, ale to wszystko zawiera się koniec końców w Barbarossie. Operacja Barbarossa jest największym zbiorem, którego częścią jest atak na Stalingrad i marzenia Hitlera o zdobyciu miasta nazwanego na cześć Stalina.

ps. 'd' leży bardzo blisko 'r', to była literówka, a nie błąd wynikający niewiedzy ;)

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#21 Post autor: Mikolaj »

Teoretycznie wszystko jest Ok, ale mi się niezbyt podoba. O ile jednak podłoże i sam Stalingrad jest raczej nieudany, to pojazdy są fantastyczne:)
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

kris kelvin

#22 Post autor: kris kelvin »

Sehr gut :D
Choć i ja bym się przyczepiał do tych ruin, ale sam poniosłem na tym polu porażkę, więc nie będę.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#23 Post autor: Qworg »

O ile ten budynek po lewej średnio mi się podoba (jakiś taki strasznie chaotyczny) to ten po prawej jest świetny. Pojazdy i broń minifigów też się bardzo dobrze prezentują ( ciężarówka mi się najbardziej podoba).
Ostatnio zmieniony 2009-06-01, 09:32 przez Qworg, łącznie zmieniany 2 razy.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#24 Post autor: pit »

Ither, pewnie chodzi nam o to samo, ale nie możemy się dogadać :)
kris kelvin pisze:Sehr gut :D
Choć i ja bym się przyczepiał do tych ruin, ale sam poniosłem na tym polu porażkę, więc nie będę.
To dobrze. Chyba bym więcej nie zniósł :D
Qworg pisze:O ile ten budynek po lewej średnio mi się podoba (jakiś taki strasznie chaotyczny)...
Bo ten po lewej to fragment zniszczonej fabryki. Stąd chaos.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#25 Post autor: PatrykZ »

Od razu rozpoznałem, że budynek ma pourywany tynk i widać surową cegłę - czytelnie i wg. mnie prawidłowo. Na najniższej kondygnacji roi się od odłamków cegieł, co również jest łatwe do rozszyfrowania. Na scence widać niesamowitą ciasnotę na placu boju co charakterystyczne jest dla walk ulicznych. Działo samobieżne pierwsza klasa. Ten Stug wyposażony był w PAK 37? Jedno "ale" będzie u mnie z innej beczki. Scustomizował bym bardziej minifigi. NKWDziści raczej w granatowych portkach, zielonych bluzach i w czapkach z błękitnym otokiem. Moim zdaniem u Niemców wąsy były w niełasce, brakuje na ich głowach charakterystycznych, baniastych hełmów :-)

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#26 Post autor: pit »

PatrykZ pisze:Od razu rozpoznałem, że budynek ma pourywany tynk i widać surową cegłę - czytelnie i wg. mnie prawidłowo. Na najniższej kondygnacji roi się od odłamków cegieł, co również jest łatwe do rozszyfrowania. Na scence widać niesamowitą ciasnotę na placu boju co charakterystyczne jest dla walk ulicznych. Działo samobieżne pierwsza klasa. Ten Stug wyposażony był w PAK 37? Jedno "ale" będzie u mnie z innej beczki. Scustomizował bym bardziej minifigi. NKWDziści raczej w granatowych portkach, zielonych bluzach i w czapkach z błękitnym otokiem. Moim zdaniem u Niemców wąsy były w niełasce, brakuje na ich głowach charakterystycznych, baniastych hełmów :-)
Widać, że specjalista i zna się na rzeczy ;)
Co do armaty, to wczesne Stugi miały armaty 7,5cm StuK37 L/24 kalibru 7,5 cm. To była praktycznie ta sama armata, co we wczesnych wersjach panzer IV. Natomiast PaK37 (właściwie to chyba PaK36) to była armata przeciwpancerna kalibru 3,7 cm. Niestety okazała się całkowicie nieprzydatna przeciw T-34 i z tego względu otrzymała nazwę "kołatka".
W customizację nigdy się nie bawiłem i nie wiem, czy mam ochotę. Doszedłem do wniosku, że taki zestaw, jak zastosowałem, będzie ok. Ale na mundurach to się raczej nie znam.
Jeśli chodzi o wąsy to masz oczywiście rację, ale brakło mi "poważnych" główek, a nie chciałem dawać tych standardowych uśmiechniętym albo beżowych. Za to chciałem, żeby byli nieogoleni/zarośnięci. No i chełmy to też kwestia customizacji.

Sorcerous Simon

#27 Post autor: Sorcerous Simon »

I ja ponarzekam o czerwonym. Wypalone ściany powinny być ciemnoczerwone z przebitkami ciemnoszarego i czarnego i odpowiednio osmalonymi krawędziami. Zastosowanie czerwonego zupełnie zepsuło tę skądinąd ciekawą pracę. Szkoda.

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#28 Post autor: TruckeR »

Sorcerous Simon pisze:I ja ponarzekam o czerwonym. Wypalone ściany powinny być ciemnoczerwone z przebitkami ciemnoszarego i czarnego i odpowiednio osmalonymi krawędziami. Zastosowanie czerwonego zupełnie zepsuło tę skądinąd ciekawą pracę. Szkoda.
Ok, ale to zostało już wcześniej powiedziane i nie było potrzeby wskrzeszania wątku sprzed pół roku.. :) Wznawianie martwych tematów i pisanie posta pod postem nie jest mile widziane (w tym drugim przypadku polecamy funkcję "edytuj") :)
Ostatnio zmieniony 2009-11-10, 14:42 przez TruckeR, łącznie zmieniany 1 raz.
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
Flymbex
Posty: 176
Rejestracja: 2009-09-26, 18:30
Lokalizacja: Śląsk / Ornontowice

#29 Post autor: Flymbex »

pit pisze:Prawda jest taka, że o wiele trudniej jest zbudować coś zniszczonego niż nowego.
Zgadza się, co chyba wychodzi też w temacie "po wojnie"
trucker pisze:
Ok, ale to zostało już wcześniej powiedziane i nie było potrzeby wskrzeszania wątku sprzed pół roku.. :) Wznawianie martwych tematów i pisanie posta pod postem nie jest mile widziane (w tym drugim przypadku polecamy funkcję "edytuj") :

Może czasem necroposting nie jest aż takim złem (temat częściowo nawiązuje do gruzów Zgredka)
Ostatnio zmieniony 2009-11-11, 09:35 przez Flymbex, łącznie zmieniany 7 razy.

ODPOWIEDZ