[MOC] Kościółki

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

[MOC] Kościółki

#1 Post autor: KUKUS »

Obrazek

Witam!
Dawno nic nie budowałem z Castle- najwyższa pora to zmienić ;)

1) Kościółek św. Juliana
Obrazek
GALERIA

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

2) Kościółek św. Andrzeja
Obrazek
GALERIA

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

...kościółki są w pełni bawialne- można je łatwo odczepiać, zaglądać do ich wnętrza... Nie wzorowałem ich na żadnym modelu/ oryginalnej budowli- budynki leżą gdzieś na obrzeżach państwa Q. Istnieje hipoteza, iż w fundamentach jednego z nich zakopano pewien tajemniczy pergamin, dający możliwość widzenia przyszłości przez tego, kto go odnajdzie. Ale w którym budynku?? I czy owe domniemania są prawdziwe?? Tego nawet ja nie wiem ....

Pozdrawiam ;)
Ostatnio zmieniony 2009-06-27, 20:11 przez KUKUS, łącznie zmieniany 1 raz.

Havoc

#2 Post autor: Havoc »

Brawo, wyrobiłeś taki swój styl. Jak wlazłem na główną stronę od razu sobie pomyślałem - to KUKUS :) A kościoły bardzo fajne, proste, a przez to klimatyczne. Przekrzywiony krzyż też super.

Awatar użytkownika
FastER
Posty: 180
Rejestracja: 2008-10-01, 17:33
Lokalizacja: brać na to pieniądze?
brickshelf: FastER

 

#3 Post autor: FastER »

No kościółki fajne ;) Zwłaszcza ten drugi. Chociaż trochę jakby... Zminiaturyzowane?
Ale ja po czym innym rozpoznaje Twoje prace- po szarych zdjęciach.
Żeby nie było- na fotografii się w ogóle nie znam. Ale sam kiedyś miałem problem z właśnie takim efektem szarości. I radą wcale nie jest vizir- wystarczy dosłownie parę sekund w jakimś programie graficznym (ja używam gimpa). Według mnie takie zdjęcia wyglądają korzystniej ;)
Pozdrawiam.
Załączniki
Moja propozycja ;)
Moja propozycja ;)

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#4 Post autor: KUKUS »

Havoc pisze:Brawo, wyrobiłeś taki swój styl.
...styl qqsjański ;) Miło usłyszeć :)
Faster pisze:Chociaż trochę jakby... Zminiaturyzowane?
...dlatego nazwa tematu to kościółki ;) jeszcze nadejdzie czas, że wybuduję coś większego- mam przynajmniej taką nadzieję...

Dzięki Faster, ale na zdjęciu cień wieży zbyt mocno kontrastuje z podstawką i tłem, a dachówki na wieży się zlewają. Też używam Gimpa (ustawiłem odpowiedni rozmiar zdjęcia, rozjaśniłem- oryginalnie zdjęcie było jeszcze ciemniejsze), chciałem powycinać tło... tylko że obrabianie 70 zdjęć byłoby nieco czasochłonne, a jakość obrabianych zdjęć jest często średnia. Spróbuję jeszcze zrobić zdjęcia z wyłączoną lampą błyskową (tylko że u mnie łatwiej wtedy o zamazanie obrazu) i dopiero wtedy obrobię tło. A może jest to również kwestia doboru odpowiedniego tła?? no nic, ważne, żeby widać szczegóły MOC-a...

Dzięki za komentarze i pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#5 Post autor: lugomina »

Kosciolki zgrabne owszem. Ladne budowle.

Skoro jeden patron to sw. Andrzej, to mozesz zamontowac na kosciele jego krzyz w formie X ..
A sw Julian jako symbol ma miecz, palme i rzymskie ciuszki, i raczej patronowalby klasztorom meskim a nie kosciolowi :) Zreszta jego kociolek to raczej kapliczka :)


Co do szarych zdjec. To nie wina komputera, to ponurosc lampy blyskowej i brak innego oswietlenia.
Kukusiu, wez dwie albo najlepiej trzy zwykle lampki biurowe, najchetniej o silnych zarowkach, umiesc wokol obiektu tak, zeby cienie byly jak najmniejsze, a zwlaszcza, zeby powierzchnia skierowana w strone aparatu byla dobrze oswietlona (patrz tez do tutejszej wiki, Hipcio zamiescil tam zdjecie swojego wlasnego "studia" z kartka papieru i 3 lampkami wlasnie)
Zrob zdjecie BEZ flesza (blysku). Jesli Ci sie trzesa rece, to uzywaj samowyzwalacza.
Dopiero wtedy mozna obrabiac (kolega tutaj obrobil zdjecie Twoje, juz zepsute lampa blyskowa, wiec wiele nie dalo sie uratowac ;).

Pozdrawiam i zycze sukcesow z lampkami biurowymi (nasza bezcenna pomoc, kiedy slonce juz zaszlo)
Ostatnio zmieniony 2009-06-28, 16:28 przez lugomina, łącznie zmieniany 1 raz.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

szczudel

#6 Post autor: szczudel »

Swietna robota. Nie wiem czy to zasluga dobrego ujęcia ale pierwsza kaplica spasowala mi od razu. Jestem teraz na etapie gry w Filary ziemi i klimatem pasuje bezbłędnie.
Bardzo bardzo mi sie podoba ta kaplica.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#7 Post autor: KUKUS »

Dziękuję za komentarze. Lugomino- na CCC właśnie tak robiłem- wyłączyłem flasha, dodałem lampki (wbrew pozorom stykną nawet 2), potem wystarczył już niewielki retusz zdjęć w Gimpie... tylko że zasadniczy problem polega na tym, że chwilowo nie buduję u siebie, a tam gdzie buduję nie ma właśnie lamp do oświetlenia, co zresztą widać na moich budowlach. Ale może uda mi się skombinować lepsze tło, to i zdjęcia będą lepszej jakości (mam nadzieję)...

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#8 Post autor: PatrykZ »

Bo to nie kościółki, tylko kapliczki :-)

ODPOWIEDZ