8158 Speed Racer

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

8158 Speed Racer

#1 Post autor: glaz_pimpur »

Obrazek
Data produkcji: 2008

Ilość elementów: 242 + 5 zapasowych

Figurki: 2

Seria: Speed Racer

Cena: Shop AT Home: już nie ma, Allegro od 55 do 75 pln

Spis części: Foto z instrukcji (UWAGA duży plik!), na pieronie jest tylko jedna główka.
http://www.brickshelf.com/gallery/glaz- ... g_5964.jpg

Witam. Nigdy jeszcze nie pisałem recenzji na LUGPolu, pewnie następnej też szybko nie wysmaruję. Nie wiem, czy Wam się spodoba, ale ten zestaw wg mnie na pewno jej wymaga. Jakiś czas temu chwaliłem się, że udało mi się okazyjnie ten zestaw kupić za 45pln. Kupiłem go z myślą o dziecku w sumie dałem tylko 10 zł więcej niż za traktor, a tutaj są 2 auta w tym Speed Racer, o którego w wersji Hot Wheels dusił mnie syn od jakiegoś czasu. Ale jak go rozpakował i zobaczyłem co jest w środku to zostałem naprawdę pozytywnie zaskoczony.
Toteż zaczynamy:

1. Pudełko: kwadratowe, kartonowe. Przybyło do mnie w stanie lekko przydepniętym, ale w środku wszystkie klocki były całe. W środku 2 woreczki, po jednym na pojazd
Obrazek

2. Instrukcja: kwadratowa, papierowa. Błędów nie wyłapałem, ale 6-ciolatek czasami nie zauważał wszystkich nowych elementów na obrazku

3. Budowa: Sześciolatek oglądający w międzyczasie dobranockę składał oba pojazdy mniej więcej 2 godziny. Na koniec był wyraźnie zmęczony i śpiący. Zdjęć z budowy nie ma bo było za ciemno:)

4. Modele: Jakie są, każdy widzi. Wszystkie prawie klocki składa się jak Bóg przykazał: z góry do dołu. Ozdobione naklejkami, co niektórzy poczytają za plus, inni za minus. Najmniej podoba mi się kuper Speed Racera. Jakiś pustawy jest pomimo naklejki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

5. Nietypowe części: To jest ten rozdział w recenzji, dla którego zdecydowałem się ją napisać. Ten zestaw to prawdziwa kopalnia fajnych elementów. Nie wiem, czy uda mi się je wszystkie poprawnie nazwać, ale postaram się je przynajmniej wymienić.
- 2 półokrągłe niskie szyby. Ten element rzuca się najbardziej wszystkim w oczy
Obrazek
- 4 srebrne dekielki. Tutaj spotkałem je po raz pierwszy i jestem nimi zachwycony
Obrazek
- 11 serków: 3 białe, 3 czerwone i 5 pomarańczowych
Obrazek
- 19(!) zaokrąglonych slope'ów 1x4 w tym 15 białych i 4 czarne
Obrazek
- 8 zaokrąglonych slope'ów 1x3 w kolorze pomarańczowym
Obrazek
- 1 zaokrąglony czarny slope 2x4x2/3
Obrazek
- 10 nowych błotników 1x6: 4 białe, 6 pomarańczowych. Dla mnie bomba!
Obrazek
- kilkanaście różnych tilesów w 3 ww. kolorach.

6. Plusy i minusy:
Plusy:
- części
- części
- części
- pasują skalą do cool carsów itp.
- 2 różowe ludziki w tym ZŁY w okularach
- części
Minusy:
- 2 różowe ludziki
- brzydka rufa Speed Racera
- można też ponarzekać, że brakuje ciekawych rozwiązań

7. Podsumowanie: Ten zestaw to moje odkrycie roku. Takiej kopalni dawno nie kupiłem, zwłaszcza po tak niskiej cenie. Nawet jeśli same modele nie powalają, to ilość naprawdę ciekawych części jest zdumiewająca. Wydaje mi się, że pierwotnie zestaw ten ze względu na licencję sprzedawany był dużo drożej. Nie spotkał się z dużym wzięciem, dlatego teraz ceny całej serii spadają. Nic tylko brać i uciekać.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2009-09-06, 15:16 przez glaz_pimpur, łącznie zmieniany 1 raz.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#2 Post autor: Mikolaj »

No, w końcu recenzja tego zestawu!:)
Modele są brzydkie, ale i tak warto kupić - części są naprawdę fajne.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#3 Post autor: glaz_pimpur »

Mikolaj pisze:No, w końcu recenzja tego zestawu!:)
Modele są brzydkie, ale i tak warto kupić - części są naprawdę fajne.
Cóż, widocznie tylko Ty na to czekałeś. Zdaję sobie sprawę, że moja recenzja (foty) jest daleka od doskonałosci. Chociaż mam nadzieję, że przekonałem też parę innych osób, bo części ma rewelacyjne.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#4 Post autor: grevious27 »

Jako dawca części zestaw jest super, bardzo podobają mi się te nowe szybki.
Modele są bardzo brzydkie, ale gdyby były ładne, to byłby żal je rozłożyć na części :P
Do tego są też dwie ciekawe figurki. No i cena też zachęca do kupna tego zestawu.
Ostatnio zmieniony 2009-07-17, 10:04 przez grevious27, łącznie zmieniany 1 raz.
Why so serious?

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#5 Post autor: Jerac »

Od początku były takie tanie, ale nie są zbyt popularne. Polecam jeszcze drugi zestawik z tej serii, ten z żółtym i czerwonym autkiem.

ODPOWIEDZ