[MOC] GINAF F480

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

[MOC] GINAF F480

#1 Post autor: Emilus »

Witam,

Dla wąskiego grona osób śledzących GPM i zainteresowanych moją ostatnią, nie publikowaną ciężarówką,
Przedstawiam - GINAF F480

Obrazek
fotka by Liwnik

Inne zdjęcia na galeriach z rajdu:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=391925
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=391884

Film także z rajdu, gdzie jest Ginaf:
http://www.youtube.com/watch?v=MWSOzGhy ... r_embedded

Ciężarówka o tyle nowatorska, że lekka jak na mnie - 4,3 kg
Pierwsza i chyba ostatnia ciężarówka, gdzie moc silników do skrętu jest większa od napędowych, a także jedyna ze skrętnymi 3 osiami...
Na pokładzie tylko 3 batboxy,
W sumie 11 silników, które obsługują:

-napęd - 2xPF XL, redukcja 1:8,34, każdy silnik napędowy ma przypisany sobie batbox
-skręt - 6 PF medium, redukcja 1:9. Skrętne 3 osie.

Na pokładzie znajdują się 2 równoległe skrzynie biegów na wodzikach i bez żadnych drive ringów.

-2 silniki PF medium do zmiany biegów
-1 silnik PF medium do napędu atrapy V8

W kabinie fotele z gumową tapicerką,

Niestety z racji niecnego planu DUKA z krainy deszczowców, 2 lata temu wprowadził takie cuda zwane kiełbasami, aby przekreślić szanse GINAFA na zwycięstwo. Te nędzne podroby zawiodły mnie totalnie, ale już szykuje się GINAF bez wędlin...

To tyle, komenty jak wolicie...

PS. Podły DUKE, podły... - S. Zając
Ostatnio zmieniony 2009-07-19, 22:01 przez Emilus, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#2 Post autor: Pietruch »

Plandeka jest z tapicerki samochodu? Czy może to dywan? :P

Jak już wcześniej pisałem, wygląda świetnie. Skrzynia biegów - możesz więcej o niej napisać, jak się sprawuje? Chyba lekki pojazd jest lepszy, prawda? Emil, według mnie powinieneś jeszcze obniżyć masę przy następnych ciężarówkach. Może jeden XL?

Szkoda że przez kiełbachy Duka przegrałeś, jeszcze się zemścisz... :P
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#3 Post autor: Emilus »

Lekki Maciek, ale nie za lekki...

Plandeka jest z roboczego kombinezonu pracownika LEGO, który został zwolniony. Odkupiłem od niego ten strój za dwie przechodzone pralki bosza...

Awatar użytkownika
Fiołkowa Furia
Posty: 63
Rejestracja: 2007-12-12, 22:03
Lokalizacja: Wrocław/Wieluń
brickshelf: Fiolkowa-Furia

 

#4 Post autor: Fiołkowa Furia »

Zwrotniejszy od niejednego 4x4. I właśnie, jak działa ta skrzynia? Jedno przełożenie jak rozumiem to 1:8.34, a drugie? Na filmiku jakoś specjalnie nie mogłem się dopatrzyć jej działania :(

ps. Ja Cię wcale nie podpuszczam, ale dasz rady zbudować jakiegoś 8x8x8, np: tego.
<szarikm> trzy odcinki XXX - starczy na dzis

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#5 Post autor: Emilus »

Dać, dam, wystarczą 2 przednie mosty GINAFa, tylko że to 8x8x8 zapr. przez Ciebie ma beznadziejne zwisy z przodu i z tyłu...

Skrzynia ma dwa przełożenia i jest na wodzikach (a w zasadzie 2 skrzynie równoległe sterowane mediumami), ma wspomniane 1:8,34 oraz 1:3. Zjazd na filmiku na 1:3 widać w końcówce pierwszej sekcji.
Ostatnio zmieniony 2009-07-20, 12:13 przez Emilus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ManiekManiak
Posty: 814
Rejestracja: 2008-09-07, 21:00
Lokalizacja: Ostrołęka
brickshelf: ManiekManiak

 

#6 Post autor: ManiekManiak »

Wypada coś napisać o maszynie, którą miałem okazję widzieć na żywo, więc: to musi być jakiś czit! Żadne 8x8 nie zawraca prawie w miejscu!

A tak poważnie to porządne 8x8, które nie waży 8kg, jeździ sprawnie i nieźle wygląda. Oczywiście podąża też za modą i na pace plandekę ma. Trochę brakuje mi standardowego zawieszenia na amorkach, wyginające się mosty to tak też lekko czitem pachnie :P Skrzynia biegów super sprawa, działała poprawnie. Dobrze, że podroby nie dały rady bo na ostatnim GPM byłbym ostatni:D

Awatar użytkownika
Duke
Posty: 247
Rejestracja: 2005-11-17, 18:47
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: duku

 

#7 Post autor: Duke »

Emilus pisze:Niestety z racji niecnego planu DUKA z krainy deszczowców, 2 lata temu wprowadził takie cuda zwane kiełbasami, aby przekreślić szanse GINAFA na zwycięstwo
.. Dać chłopu zegarek, to będzie go kłonicą nakręcał.


Mam nadzieję że poprawisz to co źle działa w twoim pojeździe i ponownie wystartujesz nim na następnych zawodach i bedzie git.

ODPOWIEDZ