5867 Super Speedster

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Havoc

5867 Super Speedster

#1 Post autor: Havoc »

5867 Super Speedster

Obrazek


Dane techniczne:
Seria: Creator
Rok produkcji: 2010
Liczba klocków: 278
Liczba figurek: 0
Spis części: narazie BRAK
Cena: s@h, allegro ~ 80 PLN

Pudełko i instrukcja(e):
Jak zwykle, z przodu model główny, z tyłu wszystkie trzy (wyścigówka, suv, kart). Na bocznej ściance koło w skali 1:1.
Obrazek Obrazek

Instrukcja, podobnie jak w innych creatorach o zbliżonych wymiarach, to 2 książeczki. Jedna do budowy modelu głównego, druga do alternatywnych:
Obrazek

Części:
Jeśli chodzi o karton to spodziewałem się takiej wielkości, ale po wysypaniu zawartości trochę zwątpiłem. Moim oczom ukazały się 4 niezbyt obfite woreczki:
Obrazek

Ale...
Obrazek

Mamy tu 4 nowe headlights w kolorze czerwonym, są 2 tile 2x4 oraz zaokrąglony element po prawej (nie jest to nowa część, ale pierwszy raz występuje w kolorze czerwonym). Poza tym jest trochę białego, trochę tan i mdblue. Ogólnie kolorystyka jest bardzo ładna. Dodajmy do tego sporo 'serków', zaokrągleń i okazuje się, że mamy całkiem niezłego 'dawcę'.

Model podstawowy:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zacznijmy od funkcji: otwierane drzwi, bagażnik z przodu, klapa z tyłu, regulowane lusterka i płetwa. Całkiem sporo jak na taki mały model. W tylnej klapie jest szyba, przez którą widać silnik. Siedzenia w kolorze mdblue i deska w kolorze tan. Wszystko bardzo fajnie poza mocowaniem tylnej klapy. Przez zastosowanie luźnych zawiasów może być albo zamknięta albo otwarta na max co nie wygląda już tak ciekawie. No ale co zrobić. Przyjemna dla oka atrapa silnika. Grill w kolorze pearl silver. Poza wyżej wymienioną wadą wszystko cacy. Model główny to prawdziwa perełka. Po jego zbudowaniu zostaje kilka elementów zapasowych:
Obrazek

Model 2:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Nieźle wykonany przód, otwierane drzwi (niezbyt ładne, ale otwierane) i to tyle. Ogólnie moim zdaniem najgorszy model. Jakiś taki chaotyczny, jakby był zrobiony dlatego, że muszą być 3.

Model 3:
Obrazek Obrazek Obrazek

Gokart. Nie ma żadnych funkcji ale jest dużo ładniejszy od suva. Odległość kierownicy od siedzenia wymaga, żeby kierowca był bardzo chudy i miał krótkie ręce :), ale w tych modelach nie ma się co czepiać skali bo w sumie nie jest określona.

Podsumowując:
Zestaw zdecydowanie godny polecenia. Jedynym minusem jest cena. W USA kosztuje 20 $. Szkoda, że nie przeliczają tych cen na złocisze. Ale 5867 to nowość więc na pewno jeszcze stanieje, może nieznacznie ale zawsze, a wtedy to już zakup obowiązkowy :).
Ostatnio zmieniony 2010-01-18, 23:21 przez Havoc, łącznie zmieniany 2 razy.

rh

#2 Post autor: rh »

Dzięki za recenzję :)

Model ciekawy, w sumie główny zdecydowanie mnie zaskoczył ilością funkcji. Masz możliwość postawić go obok tych z lawety by porównać wielkość? Chociaż w sumie od razu widać, że jest troszkę większy.

Patent na przezroczysty panel nad silnikiem - rewelacja :)

Havoc

#3 Post autor: Havoc »

rh pisze:Model ciekawy, w sumie główny zdecydowanie mnie zaskoczył ilością funkcji. Masz możliwość postawić go obok tych z lawety by porównać wielkość? Chociaż w sumie od razu widać, że jest troszkę większy.
Mnie też zaskoczył (na szczęście mile :) ) Jest szerszy od tych z lawety o 2 study.

rh

#4 Post autor: rh »

Havoc pisze:Mnie też zaskoczył (na szczęście mile :) )
Ale cena już zaskakuje w przeciwnym kierunku ... :(


PS: Pearl silver? BL podaje Pearl light gray ... ciekawe jak to w końcu jest ;)
Ostatnio zmieniony 2010-01-18, 23:21 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#5 Post autor: stpman »

Zestaw wpadł mi w oko jak tylko zobaczyłem pierwsze zdjęcia.
Sportowy samochód jest piękny, a otwierane klapy tylko dodają mu urody.
Kolorystycznie zestaw także prezentuje się świetnie, takie małe Ferrari;]

SUV także niczego sobie,może można by go zrobić lepiej ale cóż, trudno:P

Gokart taki sobie, żadna rewelacja.

Zestaw ten planowałem zakupić, ale za 80zł to lekka przesada. Moim zdaniem 60zł z przesyłką to jest maksymalna akceptowalna cena za 250 zwyczajnych klocków.

Havoc dzięki za świetną recenzję tak szybko po premierze:)
Ride Your Way!

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#6 Post autor: Hezar »

Jak dla mnie zestaw ten wart jest zakupu tylko i wyłącznie ze względu na części (oczywiście pod warunkiem że będzie tańszy), bo szczerze mówiąc nic innego nie jest tu godne uwagi.
Model główny wygląda okropnie, a dwie pozostałe "pokraki" to już zupełne nieporozumienie.
Jestem w stu procentach przekonany, że z 278 elementów można było wyczarować coś bardziej urodziwego.
Dzięki za recenzję!

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 286
Rejestracja: 2007-12-03, 14:11
Lokalizacja: wawa
brickshelf: bartekmi

 

#7 Post autor: bartek_mi »

ladny model w dobrym kolorze

zastanawiala mnie cena w stosunku do slynnego zoltego "dawcy serkow" czy jego zielonego nastepcy ale tamte zestawy mialy o polowe mniej klockow (stad o polowe mniejsza cena)

jestem zdecydowany na zakup

Backbone
Posty: 670
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#8 Post autor: Backbone »

Dostałem dziś ten zestaw jakoby w prezencie (dluzsza historia to jest). W każdym razie zbudowałem model główny, ale sportowe auto to nie jest. Kanciastość i study na wierzchu mnie rażą. Znacznie ladniejsze byly samochody z 6753 moim zdaniem. Aczolwiek zestaw jako dawca prezentuje sie ciut lepiej. Moze nie jest to szczyt marzen, ale garstka slope, tile, trochę serków i zawiasów nie zaszkodzi.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#9 Post autor: glaz_pimpur »

Świetny dawca czerwonych części!
Mnie osobiście troszkę rozczarował model główny (innych jeszcze nie składałem), bo pomimo wielu funkcji (a może dzięki temu) jest dosyć kruchy! Stig, tzn. pimpur parę razy przejechał się nim po podłodze, a w model zaczęły przycierać koła. Okazało się, że konstrukcja z plate'ów wewnątrz auta rozczepia się pod naciskiem:(.
Wizualnie mnie się podoba. Study nie walą po oczach, ale jeszcze widać, że to LEGO.
Ostatnio zmieniony 2010-12-25, 23:29 przez glaz_pimpur, łącznie zmieniany 1 raz.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Backbone
Posty: 670
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#10 Post autor: Backbone »

Gokart jest w miarę bawialny i wygląda ładnie. Ale model trzeci, czyli jeep to moim zdaniem porażka.

ODPOWIEDZ