SERIA Space - Space Police I

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
ost_vegeta_ssj4
Posty: 33
Rejestracja: 2009-04-05, 19:55
Lokalizacja: Ostróda
brickshelf: OST

 

SERIA Space - Space Police I

#1 Post autor: ost_vegeta_ssj4 »

Witam.
Mam i przedstawiam serię Space Police, która powstała w 1989 roku. Kosmiczna Policja powstała w odpowiedzi na coraz to większe problemy jakie w przestrzeni sieją Blacktronii. Główne zadanie to ochrona bezbronnych i łapanie złych przestępców.
Frakcja Space Police wpisuje się w trój podział w Lego Space, czyli Dobrzy, Źli i Neutralni.

Obrazek

Dane techniczne
Seria: Space
Rok produkcji: 1989
Liczba zestawów - 6 (plus zestaw ludzików 6704)
Liczba figurek we wszystkich zestawach: 13 (W tym 5 Blacktronów)(2+2 w 6704)
Liczba części łącznie - 1233


Klocki
Liczba części w porównaniu do ilości zestawów jest dość dobrym wynikiem. W serii dominuje niebiesko - czarna kolorystyka. Elementami rzucającymi się w oczy są TransRedy, z których wykonane są pręty w celach, szybki, elementy uzbrojenia itp.

Modele - od najmniejszego
6831 - Message Decoder
Obrazek
Dane techniczne
Seria: Space
Rok produkcji:1989
Liczba figurek: 1
Liczba części: 32

Mały klasyczny zestaw kołowy, do patrolowania i ewentualnego odstraszania piechoty.
Jest to jedyny zestaw nie posiadający celi do transportu więźnia.

6886 - Galactic Peace Keeper
Obrazek
Dane techniczne
Seria: Space
Rok produkcji:1989
Liczba figurek: 2
Liczba części: 115
Latający statek mający za zadanie utrzymywać pokój w galaktyce. Wyposażony w celę do transportu więźnia posiada chowane uzbrojenie, którym zmusza do lądowania każdego opornego Blacktrona. Zabudowana kabina z bocznymi panelami czynią statek bardzo opływową konstrukcją.

6895 - Spy-Trak I
Obrazek
Dane techniczne
Seria: Space
Rok produkcji:1989
Liczba figurek: 2
Liczba części: 134
Kołowy transporter kosmicznej policji, którego jedynym zadaniem jest chyba dostarczanie więźniów do bazy. Zestaw praktycznie bezbronny. Na uwagę jednak zasługuje układ skrętny. Kierowca steruje pojazdem podobnie jak w Message Detector za pomocą dźwigni.
Obrazek

6781 - SP-Striker
Obrazek
Dane techniczne
Seria: Space
Rok produkcji:1989
Liczba figurek: 2
Liczba części: 234

Elektryczna kanonierka do pogoni i walki z największymi statkami przestępców. Modułowa konstrukcja pozwala na dalszy pościg w przypadku znacznych uszkodzeń.
Obrazek
Jedyną wadą jaką dostrzec można w zestawie to wykorzystanie przez konstruktorów białych elementów z żarówkami, które mimo obudowania przebijają się.
Statek mimo rozbudowanej kabiny może pomieścić tylko pilota. Chyba, że porzucimy część z elektryką. Wówczas zmieści się ich dwóch.

6955 - Space Lock-Up Isolation Base
Obrazek
Dane techniczne
Seria: Space
Rok produkcji:1989
Liczba figurek: 3
Liczba części: 247

Pierwsza i chyba jedyna w historii Lego Space - baza kosmicznej policji. Niestety można powiedzieć, że rewelacyjna to ona nie jest. W środku dowódca (nie ma sprecyzowanego ludzika) kontroluje na komputerze działania ludzi w terenie i postępy w wyłapywaniu przestępców. Zestaw posiada tylko jedną celę, mimo iż ma miejsce nawet na trzy.
Obrazek
Obrazek
Za pomocą specjalnego mechanizmu odbiera cele z więźniami i podnosi je do pionu, tak by przestępcy gnili w nich do końca wyroku. Jednak może odbierać je tylko za pomocą małego transportowca, który jest na wyposażeniu bazy. Niestety SPY-Track jest za niski aby można było swobodnie przenieść celę z transportera do bazy.
Obrazek

6986 - Mission Commander
Obrazek
Dane techniczne
Seria: Space
Rok produkcji:1989
Liczba figurek: 3
Liczba części: 462
Ukoronowanie w dziedzinie ciężkich krążowników. Nie będę rozpisywał się więcej o zestawie, bo już go opisywałem. Patrz -
[URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=9886]6986[/URL] Jednak muszę powiedzieć, że w całej serii odgrywa on najważniejszą rolę będąc flagowym statkiem pokazującym wszystkim przestępcą żelazną pięść sprawiedliwości.

Podsumowanie
Space Police to seria, którą zaprowadza porządek w galaktyce , mimo ubogiej liczby zestawów. W porównaniu do swoich następców SP II i SP III okazuje się mało nowoczesna. Szczególnie pod względem komunikacji, która jest równie ważna na polu bitwy jak uzbrojenie.
Ostatnio zmieniony 2011-06-22, 06:43 przez ost_vegeta_ssj4, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#2 Post autor: Jerac »

Nie podoba mi się taki styl recenzji. Jest tak lakoniczny że tak naprawdę niczego ciekawego się nie można dowiedzieć. Pomijasz kluczowe szczegóły - jak na przykład podświetlany komputer w SP-Strikerze(absolutny unikat!), a gdyby nie "fabularne" opisy, praktycznych informacji było by tak z linijka na zestaw.
Ostatnio zmieniony 2009-11-14, 14:00 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Havoc

#3 Post autor: Havoc »

Jerac pisze:Nie podoba mi się taki styl recenzji. Jest tak lakoniczny że tak naprawdę niczego ciekawego się nie można dowiedzieć. Pomijasz kluczowe szczegóły - jak na przykład podświetlany komputer w SP-Strikerze(absolutny unikat!), a gdyby nie "fabularne" opisy, praktycznych informacji było by tak z linijka na zestaw.
Muszę się zgodzić z Jarkiem. Niby opis serii ale jednak zbyt ogólnikowo. No i tak po 1 zdjęciu więcej do każdego modelu by się chociaż przydało.
A wspomniany wyżej klocek (komputer Light & Sound) jeden jedyny w jednym zestawie produkowanym 20 lat temu. Niewybaczalne przeoczenie. Toż to król białych kruków :) Swoją drogą szkoda, że już takich nie robią w nowych zestawach space. Może właśnie powrót do L&S to to czego serii space teraz potrzeba...

ODPOWIEDZ