[MOC] Transport prądnicy wiatraka

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

[MOC] Transport prądnicy wiatraka

#1 Post autor: M_longer »

Obrazek

Ci którzy byli w Gdyni mieli okazję zobaczyć ten model na żywo. Właśnie z racji tego, że miał być pokazany w Gdyni, został zbudowany w ekspresowym tempie ~10h.
Jest to ciężarówka wraz z naczepą niskopodłogową przewożąca prądnice od wiatraka. To druga część mojego projektu, który ze względu na braki w częściach zostaje chwilowo zawieszony... Ale spokojnie, na pewno do niego wrócę ;)

W tym miejscu wielkie podziękowania dla noriego za naklejki Octan Energy :))

Trochę zdjęć:

Ogólnie:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Bez ładunku:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Naczepa ma rozsuwany pokład:

Obrazek Obrazek

I skrętne osie (pozorowane, ale to szczegół ;) )

Obrazek

Ciężarówka - Jakaś Scania (z której jestem bardzo zadowolony, mimo braku skrętnych osi)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I tyle. Teraz muszę dokupić 'kilka' klocków by móc kontynuować ten projekt...

Ale w tym czasie zbuduję sobie coś innego. O!

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#2 Post autor: Bricksley »

Hmm.. nikt nie pisze? Będę pierwszy :D

W realu MOC robi wrażenie jesli chodzi o długość. Ciągnik bardzo fajnie zrobiony, uwagę przykuwają przednie błotniki no i szyba (fajny patent). Ładnie ubrany jest w detale :)

Na naczepie przekrzywiły Ci się chorągiewki :P
Ostatnio zmieniony 2009-08-28, 12:18 przez Bricksley, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#3 Post autor: Bobofrutx »

M_longer pisze:Ciężarówka - Jakaś Scania (z której jestem bardzo zadowolony, mimo braku skrętnych osi)
Nie dziwię się że jesteś z niej zadowolony, moim zdaniem najfajniejszy element całego zestawu ;)
Prądnica jakaś taka kanciasta ale ujdzie :P
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#4 Post autor: Pietruch »

Nie ma skrętnej osi, skręt pozorowany, jesteś zadowolony z braku skrętnych osi... Nie poznaję Cię, ale widocznie nadszedł czas na zmiany. :P

Na żywo robi o wiele większe wrażenie. Krótką mówiąc, nie ma rzeczy która mi się nie podoba, podoba mi się wszystko. :D
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#5 Post autor: Sariel »

Longer, jakoś mało czerwone te zdjęcia :P
Planujesz jakąś kontynuację z transportem reszty wiatraka? Może jakiś konwój?

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#6 Post autor: Hezar »

Transport prądnicy wiatraka
Nie chcę się wymądrzać, ale takie nazewnictwo jest niestety dalece niepoprawne, fachowa nazwa to gondola elektrowni wiatrowej, tudzież gondola turbiny wiatrowej, a nie prądnica wiatraka.
To tak przy okazji, bo sam MOC prezentuje się bardzo korzystnie, zaś szczególnie podoba mi się dbałość o szczegóły.

Pozdrawiam (:

rh

#7 Post autor: rh »

Hezar pisze:Nie chcę się wymądrzać, ale takie nazewnictwo jest niestety dalece niepoprawne, fachowa nazwa to gondola elektrowni wiatrowej, tudzież gondola turbiny wiatrowej, a nie prądnica wiatraka.
Miło wiedzieć, że to się tak nazywa. Ale styl pisania to jakiś koszmarek i brzmi gorzej jak wymądrzanie ;)

A sam model ... o niebo lepszy na żywo niż na zdjęciach. Co nie zmienia faktu, że pozorowany skręt - to pół biedy, ale fakt, że koła są na czarnych pinach i nie można nim normalnie pojeździć - porażka :P

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#8 Post autor: Hezar »

rh pisze:styl pisania to jakiś koszmarek i brzmi gorzej jak wymądrzanie
Piątek, koniec tygodnia, po 14, w pracy... człowiekowi już "palma" odbija... ;^)

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#9 Post autor: M_longer »

Sariel pisze:Planujesz jakąś kontynuację z transportem reszty wiatraka? Może jakiś konwój?
Zgadłeś. Dwa dźwigi, trzy ciężarówki (każda z inną naczepą - prądni... khem; gondola, korpus, śmigła). Sam wiatrak jako całość i jakieś podłoże (i właśnie dlatego to wymaga jeszcze zakupów...)
Hezar pisze:fachowa nazwa to gondola elektrowni wiatrowej, tudzież gondola turbiny wiatrowej, a nie prądnica wiatraka.
Hmm.. dzięki za informację :)
W sumie to ja jestem laikiem, a nie fachowcem w dziedzinie elektrowni wiatrowych i wydawało mi się, że skoro w tym pudle znajduje się coś co przetwarza energię mechaniczną na elektryczną , to można nazwać ją prądnicą. Chociaż z drugiej strony nawet po angielsku to ma osobną nazwę - Nacelle

Havoc

#10 Post autor: Havoc »

rh pisze:A sam model ... o niebo lepszy na żywo niż na zdjęciach.
To się zgadza, na żywo super, ale wiadomo - zdjęcia nie zawsze oddają urok modelu.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#11 Post autor: M_longer »

Havoc pisze:ale wiadomo - zdjęcia nie zawsze oddają urok modelu.
Mam szczerze dość robienia zdjęć modelom, które są zdecydowanie dłuższe niż szersze i nie mieszczą mi się w kadrze :D

kris kelvin

#12 Post autor: kris kelvin »

M_longer pisze: Mam szczerze dość robienia zdjęć modelom, które są zdecydowanie dłuższe niż szersze i nie mieszczą mi się w kadrze :D
Cóż, stosunek długości do szerokości będzie Cię prześladował już chyba do końca życia :D
A samochodzik bardzo ładny.
Ile to ma kropek długości, bo mi się nie chce liczyć na zdjęciach?

Havoc

#13 Post autor: Havoc »

M_longer pisze:Mam szczerze dość robienia zdjęć modelom, które są zdecydowanie dłuższe niż szersze i nie mieszczą mi się w kadrze :D
Łączę się z tobą w bólu :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#14 Post autor: M_longer »

kris kelvin pisze:Cóż, stosunek długości do szerokości będzie Cię prześladował już chyba do końca życia :D
Tyś mym Mistrzem :D
kris kelvin pisze:Ile to ma kropek długości, bo mi się nie chce liczyć na zdjęciach?
100 i 110s. W zależności od tego czy pokład jest złożony lub rozłożony :)

rh

#15 Post autor: rh »

M_longer pisze:W sumie to ja jestem laikiem, a nie fachowcem w dziedzinie elektrowni wiatrowych i wydawało mi się, że skoro w tym pudle znajduje się coś co przetwarza energię mechaniczną na elektryczną , to można nazwać ją prądnicą.
Jako świeżo upieczony Technik Elektryk (brawa dla tego Pana :) ) powinieneś użyć funkcji szukaj i dowiedzieć się, jak to się prawidłowo nazywa ;)
M_longer pisze:Mam szczerze dość robienia zdjęć modelom, które są zdecydowanie dłuższe niż szersze i nie mieszczą mi się w kadrze :D
No cóż, czas na zakup czegoś, co będzie miało dobry szeroki kat (chociaż wtedy Ci się mocno zgubi prawidłowy wygląd) ... albo ustawianie aparatu 100 metrów od modelu :p
kris kelvin pisze:Cóż, stosunek długości do szerokości będzie Cię prześladował już chyba do końca życia :D
A to pod wieloma względami Go prześladuje :D

ODPOWIEDZ